Přestože červencové počasí bylo napříč Kroměřížskem podobné, koupací sezonu hodnotí provozovatelé různě. Například v Holešově hlásí vyšší návštěvnost než v minulých letech. Koupaliště už navštívilo kolem šesti tisíc lidí, což je asi o tisícovku víc než vloni touto dobou.

„Počasí nám zatím přeje, lidé si nestěžují a jsou spokojení, takže je to v tomto ohledu určitě lepší sezona než loni. Zatím je dobrá,“ pochvaloval si jednatel Technických služeb Holešov Libor Liška. Sezona zatím plní jejich očekávání.

Zcela průměrnou sezonu pak hlásí kroměřížská Bajda. „Červen byl dobrý, červenec je takový nijaký. Co se týče návštěvnosti, je to podle mě takový průměr. Když jsou teplé dny, přijde sem osm set až tisíc lidí, naopak když je chladno, tak to je tak stovka dvě,“ okomentoval tamní provozovatel Petr Opravil. Počty jsou tedy podobné jako minulý rok, tehdy se ale sezona protáhla díky teplejšímu srpnu.

Podobné by to prý mohlo být i letos. „Příští týden má být zase přes třicet stupňů, takže se dá očekávat, že se návštěvnost ještě zlepší. Já se dívám na předpověď počasí pořád, ale dokud se nepodíváte na oblohu a je krásně, tak je to vždycky nejisté,“ přiznal provozovatel.

Koupat se na Bajdu chodí někdy i Milena Rudolfová. Má ale výtku. „Je neuvěřitelné, že jsou o prázdninách v jedenáct hodin dopoledne ještě zavřené oba bufety,“ poznamenala. Podle provozovatele Petra Opravila je to ale záležitost soukromníka. „My tam máme jeden bufet, druhý patří nohejbalovému klubu. Oba má však v pronájmu stejný soukromník, a je tedy jen na něm, kdy uzná za vhodné je otevřít. My to neovlivníme. Pokud je tam třeba dohromady pět lidí, je jasné, že se mu otevření nevyplatí,“ míní Opravil.
Podobně jako na Bajdě nebo lehce podprůměrně se letos daří koupališti v Hulíně. „Není to žádná sláva, ale myslím, že se to bude blížit spíše normálu, nebo bude sezona lehce pod průměrem,“ uvažuje Antonín Huťka, ředitel provozující společnosti Kombyt servis.

„Extrém z předminulých let, kdy byla návštěvnost enormní, se neopakoval už ani loni a letos to asi bude to samé,“ myslí si Huťka.
V nejteplejších dnech koupaliště letos navštívilo i jedenáct set lidí, naopak v těch chladných jen třeba sedmdesát. Předloni měli však ve špičce i osmnáct set návštěvníků. V Hulíně také přiznávají, že čekali lepší sezonu. „Já jsem byl osobně větší optimista, teď už ale zlepšení nečekám. U koupaliště rozhoduje červenec,“ uzavřel Antonín Huťka.

Nejhůř vidí letošní léto na chropyňském koupališti. „Sezona je zatím špatná a moc dobře už ani nevypadá,“ povzdechl si tamní provozovatel Dalibor Kondler.

Na koupaliště v Chropyni letos přišlo klidně i sedmnáct set lidí za jeden den, setkali se ale i s nulovou návštěvností. Předloni přitom zaznamenali i přes dva a půl tisíce lidí. Přesto se už snaží spíše nepředpokládat. „Po deseti letech, co to tady provozuju, jsem už přestal očekávat. Beru to tak, jak to je a vždy spíše doufám,“ přiznal.