Na co všechno se jejich fanoušci mohou těšit, se Deník zeptal prvně jmenovaného, tedy Petra Kotvalda.

Vystoupíte se Standou Hložkem v Kroměříži poprvé, nebo sem přijedete opět po několika letech?

Zcela určitě jsme tu kdysi společně hráli, ale pragmaticky vzato, mohlo to být někdy v rozmezí let 1981 –1986. Lednové vystoupení bude výjimečné hned z několika důvodů. Je to jakýsi přesah a zakončení našeho – když ne úplně, tak na dlouho posledního – společného turné po pětadvaceti letech, které proběhlo letos v několika městech, s úspěšným závěrečným koncertem v přeplněné pražské Lucerně. Rozhodně si ho nemůže dovolit každý z pořadatelů. Jde o moderní představení a vyhovět našim technickým požadavkům není jednoduché.

Vzpomenete si ještě vy osobně na první návštěvu Kroměříže?

Standa je z Hulína, tak to sem měl jen skok, já jsem byl v Kroměříži poprvé na armádní soutěži umělecké tvořivosti a vyzpíval jsem si první místa ve dvou kategoriích: jako sólista tanečního orchestru a jako člen vokálně instrumentální skupiny. Bylo mi devatenáct let a byl to skvělý týden v krásném městě. Moc se k vám těším.

Na co se mohou v Kroměříži při příležitosti plesu těšit naopak vaši fanoušci? Zahrajete i vaše největší hity, jako například Holky z naší školky, či spíš novější tvorbu?

Celý koncert je Best of K+H, zazní tedy to nejlepší z našeho společného i sólového repertoáru.

Chystáte na závěr i autogramiádu?

Určitě, bez setkání mimo pódium si to neumíme představit.

Mohou vás společně se Standou Hložkem vidět lidé v nejbližších týdnech či měsících ještě v jiných městech Zlínského kraje?

Společně ne. Vystoupení by ztratilo punc jedinečnosti a pořadatel by nám nebyl moc vděčný. Popravdě, právě také probíhá moje vánoční turné Vánoce hrajou glórijá, letos od 27. 11 do 27. 12. a nerad bych se rozmělňoval čímkoli jiným. Jeden z koncertů turné proběhne 13.12. v Otro­kovicích v hotelu Atrium. Vlastně hned dva. Odpolední, charitativní, pod záštitou hejtmana Zlínského kraje pro děti z dětských domovů, a pak večerní pro širokou veřejnost.

Na závěr bych se ráda ještě zeptala, zda se v Kroměříži zdržíte a plánujete návštěvu nějakých míst, třeba místních památek.

Moc rád bych, ale nechám si to raději na příhodnější dobu. Takové předjaří tam bývá nádherné. Tak třikrát do roka jezdím se svým autem do nedalekých Kotojed do servisu. A zatímco mi tam mazlí auto, já bloumám ulicemi Kroměříže a představuji si, jak úžasné by bylo hrát tu open air koncert v parku.