„Město i letos počítá v rozpočtu s částkou 120 tisíc korun na podporu tohoto projektu, který obohacuje turistickou nabídku v Kroměříži. Peníze budou tradičně využity na honoráře průvodců, kteří jsou návštěvníkům v jednotlivých kostelích k dispozici zdarma,“ uvedl radní Jiří Kašík.

Farnost svatého Mořice otevírá návštěvníkům dva objekty – kostel sv. Mořice na Stojanově náměstí a kostel sv. Jana Křtitele na Masarykově náměstí. Kroměřížská farnost Panny Marie pak v rámci projektu Otevřené brány zpřístupňuje kostel Nanebevzetí Panny Marie ve spodní části Riegrova náměstí.

„Kostely jsou veřejnosti přístupné zdarma a otevřené jsou v květnu a v září vždy o sobotách, nedělích a státních svátcích, v letních měsících, tedy od června do konce srpna, jsou k dispozici vždy od úterý do neděle a také o státních svátcích,“ informoval mluvčí radnice Jan Vondrášek.

Kroměřížská radnice se do projektu zapojuje dlouhodobě.

„V letošním roce uvolnila pro farnost sv. Mořice dotaci 80 tisíc korun a pro farnost Panny Marie finanční podporu ve výši 40 tisíc korun,“ upřesnil Vondrášek.

Projekt Otevřené brány každoročně nabízí možnost navštívit a seznámit se s historií a zajímavostmi významných sakrálních památek v celém Zlínském kraji. Kromě jednotlivých měst se na jeho financování podílí také Zlínský kraj.