Výhodou nového obecního úřadu bude především lepší dostupnost pro seniory či zdravotně postižené občany. „Já mám endoprotézu, je proto pro mě těžké chodit do schodů, když musím jít něco vyřídit nebo jdu na úřad na schůzi. Nový bezbariérový objekt bude určitě lepší,“ zhodnotil například Josef Dvořáček z Kostelan.

Do rekonstrukce bývalého rodinného domu se dělníci pustili před několika měsíci. V objektu už našla své nové sídlo knihovna, zázemí tam bude mít i obecní technika.

„Byla to výhodná koupě, kterou jsme udělali takřka ze dne na den. Nyní je už přestěhovaná knihovna, která nikdy neměla stále místo,“ potvrdil starosta Kostelan Jan Petřík. Dodal, že do konce tohoto měsíce se do nových prostor přestěhuje i samotný obecní úřad. „Jsem tu jen já a hospodářka, takže to bude v podstatě jednoduché,“ poznamenal starosta.

Na novém sídle zastupitelů nyní dělníci opravují fasádu, za sebou mají už například stavbu parkoviště. Rekonstrukce budovy ale zdaleka ještě není hotová, podle starosty je to záležitost i několika následujících let.

„V podkrovních prostorách plánujeme větší společenskou místnost, která poslouží pro výstavy či schůze. V místě bývalých hospodářských stavení a garáže na zahradě chceme udělat zámezí pro techniku, jako například sekačky a jiné stroje,“ prozradil Petřík.

Na rekonstrukci si obec zažádala o dotaci, ta ale dopadla neúspěšně.

„V rozpočtu jsme na úpravy vyčlenili pět set tisíc korun. Většinu práce ale odvedli místní řemeslníci,“ podotkl starosta. Po přestěhování staré sídlo úřadu poslouží poté dobrovolným hasičům, kteří v něm už mají zbrojnici.