„Jde o tradiční akcí načasovanou před svatého Martina, ten je totiž zároveň i patronem řemeslníků. Proto jsme se rozhodli společně s hulínským panem starostou tuto příležitost oslavit a uspořádat košt, do kterého se mohou zapojit lidé z naší i okolních obcí," vysvětlila za pořadatele akce Václava Navrátilová.

A organizátoři byli podle ní příjemně překvapeni, jaký úspěch košt sklidil.

„Velkou radost nám také dělá fakt, že můžeme aktivně zapojit všechny věkové kategorie občanů, včetně těch nejmenších," dodala pořadatelka.

Návštěvníci ocenili hlavně rozmanitost nabídky jedno
tlivých marmelád: k degustaci bylo celkem 111 vzorků od jednačtyřiceti soutěžících, a na své si díky výběru od klasických až po naopak netradiční příchuti přišly i ty nejmlsnější jazýčky.

Největší úspěch přitom slavily právě netradiční marmelády: chilli, banánová, dýňová nebo třeba rakytníková.

Kromě hodnocení návštěvníků byly marmelády hodnoceny i odbornou komisí tvořenou milovníky sladkých dobrot ze Záhlinic a blízkého okolí. Vzorky vybírali pořadatelé do 5. listopadu, soutěžící museli přinést 200 mililitrů vzorku, mezi nimiž pak vybrali vítěze v celkem pěti kategoriích.

Bohatý byl ovšem také program Dne řemesel. Návštěvníci si v muzeu mohli prohlédnout um šikovných řemeslníků, včetně drátkování hrnců a vánočních ozdob, ukázek kovářského umění, práce na stavu, předení na kolovrátku nebo šití krpců ke kroji.

Nakoupit si zájemci mohli výrobky z medu a tradiční nádobí, malí i velcí návštěvníci se zase potěšili vlastnoručním zdobením perníčků, tradičně zdobené perníky různých velikostí i tvarů si mohli koupit.

„Přilákal mě sem dědeček, který tady žije. Moc mě zaujaly ty netradiční marmelády, byly chuťově strašně dobré. Je to něco jiného, než jsme zvyklí," pochvalovala Martina Házová z Hradiska. Už teď se prý těší na příští rok.

Další návštěvnici zase poslala pozvánku kamarádka „Ví totiž, že se zajímám o marmelády a ráda je vařím. I v muzeu se mi ale moc líbilo, nejvíc asi paní tkadlena. Akce byla perfektní, příští rok se sem určitě přijedu znovu podívat," uzavřela Svatava Pražáková z Kroměříže.

VÝSLEDKY KOŠTU:

  • Kategorie Jádroviny: Marta Zapletalová (příchuť hrušková s vanilkou)
  • Kategorie Peckoviny: Šárka Janečková (příchuť švestková s ořechy)
  • Kategorie Bobuloviny: Marie Machálková (příchuť jahodová)
  • Kategorie Netradiční: Vanda Kubíková (příchuť banánová)
  • Kategorie Cena veřejnosti: Marie Křemečková (příchuť chilli)

MARCELA BARTKOVÁ