„Žila jsem dříve ve velkoměstě, byla jsem tudíž zvyklá na kina a divadla. Tady ale bohužel nic takového není, žádné kulturní akce,“ povzdechla si například pětašedesátiletá Jitka Sokolářová z Koryčan.

Tento názor však starosta města Miroslav Máčel vyvrátil. „Akcí je tu dost, konal se tu před pár dny v místním hipocentru westernový den či pivní slavnosti na Cimburku. A jak to dopadlo? Moc lidí sem nepřišlo,“ rozčiloval se Máčel s tím, že do města se jim tudíž nevyplatí ani pozvat divadlo.

„Když ho pozveme, přijde jen padesátka lidí, to je málo. Hercům tak i tak musíme zaplatit za vystoupení zhruba deset tisíc korun. To se nám pak nevrátí, takže radnice na tom prodělá a musíme to dorovnat z rozpočtu,“ dodal Máčel.

Ve městě je také už delší dobu zavřený zdejší Kulturní dům. Důvodem není jeho zrušení, ale onemocnění obsluhy. „Paní vedoucí je už tři měsíce nemocná. Máme tu na provoz málo lidí, brzy bude ale opět otevřený,“ vyjádřil se k problému starosta.
Již deset let také ve městě nefunguje kino. Jeho obnovení není ale bohužel v dohlednu. „V dnešní době se už nevyplatí, na mnoha vesnicích a městech už celou řadu let nefunguje. Neuvažujeme, že bychom ho znovu uvedli do provozu,“ uzavřel Máčel.