Seminář s názvem Celoživotní učení Kroměříž 2008 aneb Role zaměstnavatelů, úřadů práce a odborných škol v rozvoji kvalifikované pracovní síly organizuje město Kroměříž a tamní Hospodářská komora. „Letošní ročník je už patnáctý. Sjelo se sem asi sto padesát účastníků z celé republiky spolu i s ministrem školství Ondřejem Liškou,“ nastínila ředitelka Obchodní hospodářské komory (OHK) v Kroměříži Jaroslava Nováková.

Na konferenci se sešli odborníci z ministerstva školství, práce, vnitra a pracovníci Hospodářské komory České republiky. „Cílem setkání je zlepšit vzdělávání a dát mu novou formu. Řeč je i o tom, jak a kde chceme rozvíjet další vzdělávání a co pro to můžou udělat jak pedagogové, tak firmy, které na konferenci také mají své zastoupení,“ poznamenala ředitelka OHK.

Dalekou cestu vážil do Kroměříže i jeden z účastníků semináře. „Jsem tu už podruhé. Smysl setkání vidím ve výměně názorů, zkušeností a dobrých příkladů.,“ zhodnotil pracovník ministerstva školství z Kutné Hory Michal Winkler.