A to i přesto, že v uplynulých komunálních volbách získal největší počet hlasů, a tudíž šéfem obecní radnice měl být teoreticky opět on.

Jenže strana Sdružení mladých nezávislých kandidátů (SMNK), která po vytvoření koalice s lidovci disponovala nadpoloviční většinou mandátů, rozhodla jinak, a starostou byl zvolen třicetiletý Miroslav Štěpánek, který získal ve volbách o deset hlasů méně než Palíšek.„Mladí chtěli změnu, tak si ji vybojovali. Navrhoval jsem, že zůstanu starostou alespoň ještě v tomto volebním období, ať se mladí mohou mezitím zacvičit. Za čtyři roky jsem pak už kandidovat nechtěl. Oni však na nic takového přistoupit nechtěli,“ říká zklamaně Palíšek, který je ještě členem zastupitelstva.

„Zda v něm zůstanu, to ještě netuším. Svým způsobem mi byl i nebyl nabídnut post místostarosty, to jsem ale radikálně odmítl,“ podotýká Palíšek. Skoncovat po osmatřiceti letech s funkcí starosty není podle něj nikterak jednoduché.„Není mi z toho dobře, bolí to. Je to nepříjemné, ale musím se s tím smířit. Za čas si možná zkusím najít jiné zaměstnání, s mými zkušenostmi by to nemusel být problém,“ dodal Palíšek.

Podle informací Deníku se však jednalo o cílené odstranění dlouholetého starosty a SMNK Dřínov šlo do komunálních voleb otevřeně s tímto konkrétním cílem. Nový starosta Miroslav Štěpánek ale něco takového odmítá.„Nevím o žádné petici, ani předvolební kampani zmíněného rázu. Je to absurdní. Nikdo nic takého neorganizoval, považuji to za naprostý nesmysl,“ konstatoval Štěpánek, který do voleb sdružení vedl.„Jsem rád, že jsem byl zvolen starostou, s tímto cílem jsem také do voleb šel. Nicméně jsem absolutně netušil, zda se jím stanu či ne. Koaliční vyjednávání byla nejistá,“ řekl Štěpánek.

Plány, které by rád v obci realizoval, prozatím nemá. „Osmdesát procent zastupitelů je nových, takže se nejprve musíme seznámit. I pro mě je pozice starosty nová. Každopádně však chceme setrvávat v programu, ve kterém obec jela. Plánujeme pokračovat v besedách s důchodci či pořádání silvestrovského ohňostroje,“ tvrdí nový dřínovský starosta.Post bude na rozdíl od svého letitého předchůdce vykonávat jakožto neuvolněný.„Kandidoval jsem na neuvolněného starostu, zastupitelstvo změnu schválilo,“ uzavřel Štěpánek.