Řidiči zaplatí za parkování od pondělí do pátku od 7 do 18 hodin a v sobotu od 7 do 13 hodin. O zpoplatnění stání na Hanáckém náměstí rozhodli radní ještě v minulém volebním období, na podzim pak současná městská rada schválila nový provozní řád placených parkovišť, včetně sazby za parkování právě na Hanáckém náměstí.

Myslivost a příroda 2023 na Výstavišti Kroměříž, 1. a 2. dubna 2023.
VIDEO: Kroměříž byla o víkendu hlavním městem myslivosti. Výstava přilákala davy

„Cena a provozní doba je u osobních vozidel stejná jako u parkovišť v Albertově ulici u nemocnice a u lékařského domu na náměstí Míru. Pro srovnání, v nedalekém parkovacím domě je 30 minut parkování zdarma a nad 30 minut parkování se platí deset korun za každých započatých 60 minut. S tím, že maximální denní platba za parkovné je v parkovacím domě 50 korun,“ uvedl místostarosta Karel Holík. Cena parkování pro autobusy je stejná jako na parkovišti pro autobusy v Chropyňské ulici.

V Otrokovicích se vaří jedna z nejlepších marmelád na světě.
V Otrokovicích se vaří jedna z nejlepších marmelád na světě

Parkoviště na Hanáckém náměstí je nedaleko centra. Často zde tak nechávali svá auta lidé, kteří do Kroměříže jezdí za prací. „Úprava tohoto veřejného prostranství stála rozpočet velké peníze. Parkují na něm přitom většinou lidé z okolí. Peníze, které od nich město na parkovném vybere, budeme moci investovat ve prospěch obyvatel Kroměříže,“ dodal Holík.

Za parkování na Hanáckém náměstí nově řidiči zaplatí. Město  tam v minulém týdnu instalovalo platební automaty.Zdroj: Deník/Dominik Pohludka

V Kroměříži je nyní zpoplatněno zhruba 940 parkovacích míst, většinou v centru města a jeho okolí, případně u areálu nemocnice.

Na kolik přijde stání na Hanáckém náměstí?

Hodina stání tam při platbě prostřednictvím parkovacích automatů či mobilní/webové aplikace přijde na deset korun, za každou další hodinu pak motorista zaplatí dvacet korun. Pokud tam řidič zaplatí parkovné přes SMS, za 60 minut zaplatí 15 korun, za 90 minut bude platit 25 korun a za dvě hodiny parkování 35 korun.

Autobusy zaplatí prostřednictvím parkovacích automatů či mobilní/webové aplikace hodinovou sazbu za první, druhou a třetí hodinu 100 korun, maximální poplatek za den je pak 300 korun. Při platbě SMS jsou opět poplatky vyšší. Za 60 minut činí 130 korun, za 120 minut 240 korun a za 180 minut 350 korun.