Trochu paradoxně se tak sice stalo až v době, kdy už končí letní sezona, přesto mají místní lidé z návratu prolézaček na oblíbené místo radost: a to i navzdory tomu, že původní velký kolotoč nahradil nový a podstatně menší.

Na hřiště si s dětmi chodila hrát i Zdeňka Polišenská z Počenic.

„Vždycky, když jsme jeli do Kroměříže, tak jsme se tady zastavili, kolotoč byl jejich oblíbený," poznamenala. Nad velikostí nového kolotoče ale trochu zakroutila hlavou.

„Nikdy se na tom původním nic nestalo, nevím, proč musí být takto malý," dodala s pochybnostmi.

I ona ale jinak s povděkem kvituje, že bude hřiště znovu v provozu. Oficiálně ale bude otevřeno až příští týden, je totiž ještě potřeba, aby dobře zatvrdla betonová ukotvení atrakcí.

Změny v Bezručově parku si letos v červenci vynutila revizní zpráva. Ta ukázala, že některé atrakce musejí kvůli opotřebení skončit, dva měsíce pak ardnici trvalo, než se podařilo zajistit peníze a vybrat vhodné nové průlezky.

„Jednalo se o obnovu hřiště, takže se jen upřesnily stávající prvky. Jsou tam nově umístěny dvě skluzavky, dvě dvojhoupačky, kolotoč a pružinové houpadlo," vyjmenoval pro Deník vedoucí odboru služeb města Kroměříž Lambert Hanzal.

Celková částka za všechny hrací prvky a práci vyšla město zhruba na dvě stě tisíc korun, nyní radnice plánuje ještě některé další údržbářské práce. „Chtěli bychom natřít lavičky a ohrazení. Bude ale záležet na počasí, co nám dovolí," poznamenal Hanzal.

Co se týče starého oblíbeného kolotoče, ten už byl mezitím nenávratně sešrotován. Nově umístěný se od toho původního liší hlavně svou velikostí.

„Technická norma nám neumožňuje větší kolotoč, než jsou dva metry v průměru, takže nějaký podobný tomu minulému už tam prostě být nemohl," vysvětlil vedoucí odboru služeb.

Rodičům ale menší velikost kolotoče podle všeho zase tolik moc nevadí: jsou hlavně rádi, že hřiště bude zase brzo funkční.

„Je to tady teď podobné jak na Hanáckém náměstí. Ten menší kolotoč je možná i lepší, bude se to asi rychleji točit a děcka se na tom vyblbnou i tak," shrnul s úsměvem za všechny Josef Stajvaník z Kroměříže, který si podle svých slov sám na hřiště chodíval hrávat už jako malý a teď sem často zajde s dcerou. Ta je prý nejvíc ráda, že na místě přibyly dvě nové houpačky.