Už řadu let bývá zvykem, že se Mezinárodní den rumu slaví v Hulíně vskutku velkolepě. Ačkoli letošní ročník dozná jedné velké změny – akce se přesouvá do prostor Městského kulturního centra a pořádajícího Klub café baru.

Zbytek však zůstává přesně takový, jak ho mají rumoví nadšenci i návštěvníci akce rádi. Organizátoři slibují okolo 250 druhů rumů nejrůznějších značek. Kromě „běžného“ Hefrona či Legendaria tak budou mít lidé možnost ochutnat značky jako Plantation, Dictador, Albert Michler, Diplomatico, Barcelo a mnoho dalších.

Zahradnická prodejní výstava FLORIA JARO 2022. Největší zahradnická výstava v ČR. Výstaviště Floria.
Letní Floria startuje v Kroměříži už tento pátek. Co nabídne?

Návštěvníci se mohou těšit také na koktejlový, pivní či cider bar a také oblíbený gril bar. O hudební doprovod a zpříjemnění celého večera se postarají kapely Září a Los Perdidos.

Ambasadoři a experti

Dozvědět se něco nového ze světa rumů budou moci zájemci přímo od jednotlivých ambasadorů. Svou účast už přislíbili Jan Albrecht (UPB), Kryštof Hordina (UPB), Lukáš Hanzl - Diplomatico (UPB), Jakub Vinš (Havana Club), Tomáš Chudomel (Dictador), Achim Šipl (Albert Michler), Viktor Gleich (Stock), Pavel Mandrla - Zacapa (Stock), Samer Selbak (Fenix Drinks), Vladimír Rajtík (Rumako), Josef Guzmický (Dios) a Jan Urban (Ron Barcelo).

Součástí budou také přednášky, na které se potřeba předem přihlásit. Od 17.00 Jakub Vinš - Snoubení rumu a doutníku, následně od 18.00 Jan Albrecht - Jamajské rumy a nakonec od 19.00 Samer Selbak - Nakouřené rumy.

Vstupné na akci činí 120 korun. Pro prvních 500 vstupenek je navíc v ceně i degustační sklo. Vstupenky mohou zájemci koupit online na webových stránkách organizátorů www.kcbhulin.cz/e-shop, nebo přímo v den konání akce. Kapacita akce je však omezena na 600 osob.