Návštěvníci se v průběhu dvoudenní akce dozví například pravidla správné přípravy kávy a čaje včetně postupů při zpracování kávového zrna a listů čajovníku. Profesionálové také představí nejmodernější technologie výroby teplých a studených kávových, čajových, mléčných a čokoládových nápojů.

Exotické zážitky a umění

Chybět nebude ani například kávová kosmetika. „Novinkou bude prodejní výstava kávových šálků z druhé největší soukromé sbírky v ČR,“ uvedl pořadatel akce Dan Čagánek. K dostání bude také třeba med, cukrářské výrobky nebo pravý český porcelán.

„Pro návštěvníky je také připravena nabídka nepřeberného množství dobrot a koření. To vše za doprovodu podmanivých tónů, které vás přenesou v čase až do čarovného Orientu, Dálného východu či tropické Amazonie,“ doplnil pořadatel.

Zámecké koupaliště v Holešově. Ilustrační foto.
Zámecké koupaliště v Holešově tento týden zahájí letošní sezonu

Návštěvníci se kromě ukázek výkonů baristů a tradičního představení mažoretek mohou těšit na program japonské školy Katori a to v podání samurajského mistra Marka Motyčky.

„Budete svědky bleskového útoku z tasení meče, ukázky sebeobrany dlouhým nožem, pažemi a holí. Nebude chybět ani tak oblíbená disciplína jako přesekávání rohoží,“ prozradil Dan Čagánek s tím, že akce nabídne i vystoupení tanečních orientálních skupin Shirine a Kharida a to pod vedením lektorky a choreografky Lenky Navrátilové.

Vybrali jsme pro vás:

Policie - ilustrační snímek.
Kroměříž: anonym hrozil bombou ve škole. Policie vyvedla 160 lidí, nic nenašla
Zámecké koupaliště v Holešově. Ilustrační foto.
Zámecké koupaliště v Holešově tento týden zahájí letošní sezonu
Psychiatrická nemocnice v Kroměříži hledá dobrovolníky.
Nový náhled na život? Psychiatrická nemocnice v Kroměříži hledá dobrovolníky
Prvňáčky pasoval na čtenáře zámecký knihovník. Obřad hostil Manský sál Arcibiskupského zámku v Kroměříži.
Prvňáčky pasoval na čtenáře zámecký knihovník. Obřad hostil Manský sál