„Město získá prostory pro umístění toulavých a ztracených koček, o které se v Kroměříži za finanční podpory radnice dosud stará soukromé zařízení. Město má přitom ze zákona povinnost se o zatoulaná zvířata postarat. Část budovy budeme využívat jako sklad městského mobiliáře,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Rekonstrukce budovy začne v průběhu zimy a hotová by měla být v první polovině příštího roku. Město za ni zaplatí 12,6 milionu korun.

„Půdorys stavby i zastavěná plocha zůstanou stejné. Vnitřní prostory budou rozděleny na kočičí útulek včetně zázemí pro zaměstnance, na část určenou pro skladování městského mobiliáře a na plochu, kterou bude nadále využívat Městská policie Kroměříž pro umístění kotců pro služební psy,“ přiblížila za radnici Šárka Kučerová.

Vánoční strom se v Kroměříži rozsvítí ve čtvrtek 24. listopadu 2022.
Vánoční strom v Kroměříži je na svém místě a nazdobený, rozsvítí se ve čtvrtek

Uvnitř útulku najde zázemí a dočasný domov 55 koček, a to ve společném kotci nebo ve speciálních prostorech pro kočky s koťaty. „Počítá se i s místem pro nemocné či problémové kočky. Venkovní výběh bude mít kapacitu 61 zvířat,“ doplnila Kučerová.

Přestavba zahrnuje také likvidaci části stávajících podlah a vybudování nových včetně podlahového vytápění.

„Stavbaři objekt zateplí a vymění stropní konstrukce i okna. Na stávající budovu budou navazovat dva přístřešky. Jeden bude sloužit jako výběh pro kočky, druhý jako venkovní skladovací prostor,“ uzavřela Kučerová s tím, že se rovněž počítá s vybudováním nového sjezdu k budově a s vytvořením parkovací plochy.