„Nemáme zpětnou odpověď od pana starosty, který ve volbách zvítězil. Zřejmě vyčkává, nespěchá s vyjádřením,“ řekl mírně rozladěným tónem lídr hnutí ANO 2011 Zdeněk Rolinc. V letošních komunálních volbách dostalo hnutí ANO 2011 přes 27% a skončilo druhé za STAROSTY A NEZÁVISLÝMI, které do boje vedl právě současný starosta Zdeněk Pánek. „Pan Pánek jedná i s jinými stranami. V tuhle chvíli tedy nevíme, jak se vyjádří k našemu společnému návrhu z minulého týdne,“ neodvažoval si hádat výsledek vyjednávání Rolinc.

„Je mnoho variant. Myslím, že probíhají velmi intenzivní vyjednávání napříč všemi stranami. Dali jsme si nějaký čas. Nic konkrétního ale říkat nebudu, abych něco nezakřikl,“ odpověděl neurčitě lídr kandidátky ODS a úspěšný kandidát do zastupitelstva Martin Burdík.

„Větší část minulého týdne jsem byla na zasedání senátu v Praze. S panem starostou proběhlo jednání až po mém návratu. Dále probíhají rozhovory. Nic konkrétního, ale postupujeme krůček po krůčku,“ připustila progresi ve vyjednávání o koalici představitelka KDU-ČSL Šárka Jelínková.

Ilustrační foto.
Místostarostka: Lidé mají strach, nepouští děti ven

A starosta Zdeněk Pánek opět reagoval se slovy, že dokud nebude nic jisté, nebude šířit informace přes sdělovací prostředky. „Nezlobte se, ale více vám řeknu, až bude na světě konkrétní výsledek,“ oznámil. Podle slov Burdíka z ODS by však konkrétní podobu mohla koalice mít už tento týden. „Věřím, že v druhé polovině týdne už budou základní rysy koalice na světě,“ doufá Burdík.

„Proslýchá se, že by ustavující jednání mělo být poslední říjnové odpoledne, ale nic není jisté,“ řekl Rolinc.

Vítězná strana v čele se Zdeňkem Pánkem získala v novém zastupitelstvu celkem 8 křesel, druhé hnutí ANO 2011 vybojovalo křesel 6, po dvou postech má ODS a KDU-ČSL, po jednom pak strany KSČM, ČSSD a SPD. Pro získání nadpoloviční většiny musí tedy vzniknout koalice s nejméně 11 zastupiteli. 

Řemeslníci Antonín Hajda (ve vestě) a Radek Machala (v modrém) z Ratiboře opravují v Oznici odchytovou klec na toulavého medvěda. Asistuje také starosta obce Oznice Martin Gerža (vlevo). Klec byla přivezena ze Slovenska z oblasti Malé Fatry.
Polapit medvěda se nedaří. Nyní řádí na Hostýnsku