Ve tři hodiny odpoledne vyrazili rodiče s dětmi do přírody: cílem se stala lokalita Zábřeh, kde už bylo připraveno ohniště. Po zdárném výšlapu na kopec se všichni vydali na pole pouštět draky.

„Moc nám to nelítá," ozývalo se ovšem z dálky. Mezitím byli tatínci vysláni sehnat proutky na opékání a pak se všichni sešli u velkého ohniště a užívali si pro letošek asi posledního opékání buřtů v přírodě.

„Jsem ráda, že nám tak hezky vyšlo počasí. Sice moc nefouká, ale je krásně. Jsem mile překvapena hojnou účastí," řekla Deníku jedna z vedoucích Petra Malotová.

Výlet do přírody nebyl první akcí Knoflíku: přestože centrum funguje teprve od července, podařilo se jeho vedoucím uspořádat už několik zajímavých setkání.

„Měli jsme besedu s pejsky, o výživě a zanedlouho nás čeká další. Pokud bude o centrum zájem, jsme ochotni naše služby ještě rozšířit," poznamenala Malotová.

Centrum je zaměřeno hlavně na rodiny s malými dětmi. Funguje od pondělí do pátku, podle jedné ze zúčastněných maminek a zároveň vedoucí centra je prý vymýšlení programu pro malé děti poměrně jednoduché.

„Zajímá je totiž úplně všechno a pro všechno se dokážou nadchnout. Když ráno přijdou, hrají si a pak zkoušíme řízenou činnost: pracujeme s plastelínou, malujeme, vyrábíme a podobně. Chodíme samozřejmě taky ven, děti se do Knoflíku těší," míní Lenka Ostrolucká.

Víkendový výlet na Zábřeh si také pochvalovala. „Jsem ráda, že se nás tady sešlo tolik," uzavřela.