Knihovna Kroměřížska se totiž zapojila do projektu Partnerství pro novou strategii Zlínského kraje, který má podpořit sdružení v zisku peněz z takzvaných strukturálních fondů.

Dvacetistránková publikace Příklady dobré praxe neziskového sektoru Kroměřížsko, jež je k dostání bezplatně v Knihovně Kroměřížska, byla vydána na konci minulého měsíce. „Bylo to součástí konference o neziskovém sektoru. Brožury vyšly zároveň také na Zlínsku, Vsetínsku a Uherskohradišťsku,“ podotkla zástupkyně ředitelky knihovny Daniela Hebnarová.

V knize je pak podle Hebnarové možné nalézt sedm příkladů úspěšných projektů z regionu, jež získaly finance ze strukturálních fondů Evropské unie. „Cílem je ukázat, že i přes překážky, které je nutné během přípravy i realizace projektů překonat, se tato snaha vždycky vyplatí,“ vysvětlila knihovnice s tím, že pro český neziskový sektor je to unikátní a neopakovatelná příležitost jak realizovat své plány a vize. „Publikace by pak měla především podpořit a motivovat všechny neziskové organizace, které dosud s žádostmi váhají,“ dodala Hebnarová.