Takový konkurz právě v měsíci listopadu vyhlásila kroměřížská pobočka organizace, která hájí práva znevýhodněných dětí. Práci by v novém Klokánku mohly najít až dvě desítky lidí. „Požadujeme zkušenosti s výchovou dětí a hlavně vztah k nim. Výhodou uchazečů je vzdělání v oboru zdravotnickém či pedagogickém.

Je to příležitost především pro obtížně zaměstnavatelné skupiny – například ženy kolem padesáti let věku. Ty jsou naopak pro nás ideální, protože mají praxi v domácnosti. Celkem budeme hledat čtrnáct tet a několik tet pomocných,“ potvrdila vedoucí kroměřížského Fondu ohrožených dětí a Klokánku Eliška Petruchová.

Budoucí tety, ale i strýcové či páry, musejí zvládnout nepřetržitou týdenní péči o děti dočasně umístěné v zařízeních poskytující azyl týraným, zanedbávaným a ohroženým jedincům. „Musejí umět vařit, prát, učit se s dětmi a starat se o ně například během nemoci,“ podotkla Petruchová.
Zájemci se mohou o práci ucházet na adrese Klokánek FOD, Kollárova 658, Kroměříž. „Vlastnoručně podepsané životopisy očekáváme do 30. listopadu,“ doplnila vedoucí.