Na nočním filmovém maratonu si tak návštěvníci mohou za jeden večer užít filmy jako Free Guy, Shang-Chi a legenda o deseti prstech, Sebevražedný oddíl, Zhoubné zlo a další.

„Filmy vybíráme hlavně podle nabídky distributorů. Od toho se vždycky odpíchneme a zkoušíme vybrat nějaké téma. Měli jsme Marvel versus DC nebo třeba hudební maraton. A tím, že byl covid a navíc jsme rekonstruovali vzduchotechniku, tak nám spousta letošních bijáků utekla. Proto jsme si řekli, že je dáme všechny v jeden večer do jednoho programu, ať je lidé vidí na velkém plátně,“ vysvětlil ředitel kina Nadsklepí Radek Neuman.

Holešovský zámecký areál, 9. listopadu 2021
Zámecká zahrada v Holešově je oázou v každém období. Takto vás okouzlí na podzim

Dodal také, že vzhledem ke stávající situaci okolo pandemie koronaviru, se vedení kina muselo postavit před otázku, jestli akci letos vůbec uspořádat.

„Řekli jsme si, že když nejsou omezení typu obsazení pouze padesáti procent sálu a tak podobně, tak do toho půjdeme,“ doplnil ředitel.

V současnosti už mají rezervovanou zhruba stovku míst.

„Vzhledem k tomu, v jaké jsme situace, tak je to podle mě dobré. Nebudu ale lhát, v normálních dobách bychom byli už na dvojnásobku,“ přiznal Neuman.

Běžně na noční filmové maratony podle něj chodívá asi 150 až 200 lidí. Tedy asi 75 procent z celkové kapacity sálu. Úplně vyprodáno bylo na této akci jen jednou. „A to když jsme dávali Marvel versus DC. To bylo vyprodáno opravdu hodně dopředu,“ přiblížil Neuman.

Nová vzduchotechnika

Kino Nadsklepí mělo letos od začátku srpna do druhé poloviny října pauzu kvůli opravě vzduchotechniky. Dělníci tehdy na vzduchotechnickém zařízení vyměnili komoru plynového ohřívače. Nové jsou také rozvody a otopná tělesa systému ústředního vytápění. Vyměněny byly i kabelové rozvody a osazeny regulační prvky.

„Sjednaná cena opravy byla 3,87 milionu korun bez DPH. Vzhledem k nutnosti provedení rozsáhlejších stavebních prací, než jsme původně plánovali, narostla konečná cena o 128 tisíc korun,“ uvedla již dříve místostarostka Kroměříže Daniela Hebnarová.