V uplynulých dnech však změnil majitele. Za necelé tři miliony korun jej od Autoklubu Staré Město koupila obec Velehrad.

„Nákup provozuschopného kempu chápeme jako příležitost pro obec, která by se asi už nemusela opakovat. Je s tím spojena možnost vytvářet a formovat podmínky, za kterých kemp bude poskytovat zázemí nejen turistům, ale i obyvatelům Velehradu,“ uvedl velehradský starosta Aleš Mergental.

Fungování zařízení bude podle jeho slov směřováno k přípravě zázemí pro školní skupiny, pravidelné dovolenkáře, ale i pro náhodné turisty.

„Zároveň bude provozování kempu příležitostí k vytváření nových pracovních míst. Typově je ubytování v kempu jednou z logických součástí naší nabídky,v turisty velmi vyhledávané lokalitě,“ řekl velehradský starosta s tím, že počítá s ekonomickou výhodností provozování kempu, i když postupně obec čeká investice do modernizace interiérů sedmi chatek, pěti srubů a hlavní budovy s bufetem.

„Ten bude s vybudovaným hřištěm pro děti zázemím pro Velehraďany i lidi z okolních obcí, kteří si vyjdou se svými ratolestmi na procházku k našemu kempu,“ poznamenal Aleš Mergental.

Pozemky v části s chatkami a budovou pro bufet a pořádání společenských akcí jsou však ve vlastnictví státu.

„Aktuálně jednáme o podmínkách odkupu pozemků, aby obec byla vlastníkem celého areálu. Příjemné prostředí v sousedství kempu s chatkami, jehož pozemek je ve vlastnictví obce, nabídne turistům prostory pro postavení stanů nebo obytných přívěsů,“ naznačil starosta.

Turisté, kteří budou trávit v kempu víkend nebo dovolenou, mohou využít klidné vodní plochy dvouhektarového rybníka Rákoš s molem, který je od kempu vzdálený doslova coby kamenem dohodil.

Les nad kempem je pro návštěvníky vhodný k procházkám i houbaření, cyklostezka zase k vyjížďkám do poutní obce, k Archeoskanzenu a Živé vodě Modrá, k rozhledně nad Salaší, či do Buchlovic nebo ke starobylému hradu Buchlovu.

Autokemp Velehrad bude podle starosty po běžné údržbě připraven už na letošní letní sezonu tak, aby uspokojil všechny vyznavače romantického ubytování v nádherné přírodě.