O tom, že se situace ocitla na mrtvém bodu, svědčí i slova předsedy strany ZDRAVÉ KROMĚŘÍŽSKO Richarda Kremla.

„Včera jsem byl s panem starostou pouze na kávě, žádná oficiální schůzka neproběhla. Bavili jsme se společně o tom, jak se případně dostat ze současné patové situace,“ uvedl pro Deník Kreml.

Oficiální setkání ZDRAVÉHO KROMĚŘÍŽSKA a NEZÁVISLÝCH proběhne tento víkend.

Ke stolu byla přizvána také pirátská strany. Od vyhlášení voleb jednali její zástupci s týmy ODS, KDU-ČSL a ČSSD. Dokonce se setkali i s hnutím ANO 2011 byť deklarovali, že je jejich spolupráce vyloučena.

„Máme v povolební strategii, že neusedneme s hnutím ANO do koalice, ale přišlo nám jako slušné jednání se s nimi sejít. Přece jen spolu budeme v jednom zastupitelstvu minimálně následující čtyři roky,“ pověděl předseda Pirátů Vratislav Krejčíř.

„Uvědomujeme si, že náš mandát je slabší a proto musíme vyčkávat. Rozhodně nepůjdeme do koalice, pokud nebudou splněny některé naše požadavky,“ řekl Krejčíř, který jako jednu z podmínek uvedl třeba post radního.

Starosta Jaroslav Němec následně potvrdil, že s Piráty jsou víceméně ve shodě.

Pavel Motyčka (KDU-ČSL) byl po čtvrteční schůzce se starostou skoupí na slovo.

„Mohu vám pouze potvrdit, že vyjednáváme,“ podal strohé vyjádření Motyčka.

O tom, že jednání neprobíhalo zřejmě podle předpokladů lidovců svědčí i slova starosty Němce.

„KDU-ČSL předneslo nějaké své stanovisko. My jsme si vzali čas na rozmyšlenou. Musíme to projednat mezi sebou ve straně,“ podal informace ke čtvrteční schůzce Němec.

Vyjednávací tým ČSSD má schůzku se zástupci strany NEZÁVISLÍ ještě před sebou. Nejprve je čeká interní stranická porada.