I když sníh zakryl před pár dny silnice a především pak parkoviště, větší problémy se zatím nevyskytly.

„Sněhu v Kroměříži není tolik, aby bylo nutné ho odvážet. K tomuto kroku jsme museli výjimečně přistoupit jen během zimy na přelomu let 2005 a 2006. Tehdy se hromadně odvážel na nynější Hanácké náměstí,“ informoval mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Kalamitní stav nemuseli doposud řešit ani na Bystřicku. „Prozatím jsme tu žádné potíže neměli. Snažíme se udržovat město co nejlépe,“ potvrdila místostarostka Bystřice pod Hostýnem Vladislava Bělíková.

Pro případ nouze už ale mají předběžně jasno v tom, kam by větší množství sněhu umístili. „Snad někde na břeh potoka poblíž kostela. Dalším místem by mohlo být parkoviště na Hostýnu, ale odsud by voda stékala až do jara,“ spekulovala v pátek Bělíková.

Bez odvážení sněhu se obešly zatím i úklidy velkých parkovacích ploch. „Pro náš hypermarket ho zajišťují Kroměřížské technické služby.

Spolupráce funguje tak, že obchod si úklid objedná a služby do hodiny přijedou a parkoviště uklidí. Sníh ale neodváží, odhrabou ho a zametou. Plochu ošetří solí,“ upozornila Jana Háková z obchodního řetězce Tesco.