„Soutěž byla rozdělena na tři kategorie. Obce do pětiset obyvatel, obce nad pětset obyvatel a města. V těch pak bylo analyzováno množství tříděného odpadu na obyvatele od října 2007 do konce září 2008,“ uvedla mluvčí infokampaně na podporu třídění odpadu Libuše Miarková.

V kategorii měst se na první příčce umístily Kunovice, na druhém místě Rožnov pod Radhoštěm a třetí bylo Staré Město. V obcích nad pět set obyvatel získaly prvenství Sehradice, druhé místo obsadily Šumice a třetí skončila Dolní Lhota. Mezi obcemi do pětiset lidí si nejlépe vedly Kelníky, druhé byly Bohuslavice a třetí Jestřábí.

„Vítězové dostali kromě keramických popelniček, vyrobených dětmi ze speciální mateřské a základní školy Na Barbořině v Kroměříži, také finanční dary,“ sdělila Miarková. Za první místo získali starostové pro obec šek v hodnotě třicet tisíc korun, za druhé dvacet tisíc a za třetí deset.

Celou akci zpestřili módní přehlídkou modelů z recyklovatelných surovin studenti Střední školy oděvní a služeb z Vizovic.