Křeslo starosty však neopustí dřív, než do příštího zasedání zastupitelstva, které se v Holešově bude konat čtyřiadvacáté­ho září.

Současná ředitelka gymnázia Blažena Kubíčková odchází na Tauferovu střední odbornou školu veterinární v Kroměříži a holešovské gymnázium by se tedy rázem ocitlo bez vedení. To má být také hlavním důvodem toho, proč Janalík jako starosta na radnici končí.

Kdo ale nastoupí na jeho místo, zatím není jasné. Z některých spekulací vychází jako největší kandidát na uvolněné křeslo Janalíkův stranický kolega, holešovský zastupitel za ODS a zároveň poslanec Pavel Svoboda.

„Oficiálně ale ještě nic takového řečeno nebylo, je to záležitost ODS. V rámci koaliční smlouvy, která byla uzavřena po minulých volbách, mají občanští demokraté právo obsadit místo starosty," řekl tento týden Deníku za holešovskou radnici František Sovadina.

Starosta Janalík potvrdil, že v příštích dnech zatím svou kancelář neopouští. Na místo ředitele gymnázia nastoupí až v říjnu. „Ve funkci setrvám do příštího zastupitelstva, které se koná v září," řekl Janalík.