A co se stalo kamenem úrazu? Řidiči svá auta odstavují do protisměru u komunikace v blízkosti hotelu Grand na Palackého náměstí.
„Šoféři, jedoucí v pravém jízdním pruhu směrem od Jarošova, přejedou ve stejném směru do pruhu levého a vozidlo odstaví u chodníku. Při tomto vjezdu i výjezdu ale ohrožují další účastníky provozu v protisměru i ty, kteří přijíždí za nimi. Denně tak chybuje minimálně deset až patnáct osob,“ vysvětlil Vlastimil Pauřík, zástupce velitele Městské policie v Uherském Hradišti.

Strážníci denně přistihnou až patnáct motoristů, kteří se dopustí přestupku

Problém už trvá několik let. Strážníci proto přistoupili k osvětové akci, která měla nešvar vymýtit. Efekt byl ale jen částečný. „Zpočátku jsme řidiče napomínali a na jejich nekázeň upozornili v médiích. Počet chybujících řidičů se snížil na polovinu, nyní je ale vše při starém. S poučováním je konec, musíme už přistoupit k výrazným pokutám. Ty se mohou vyšplhat u jednotlivců až na dva tisíce korun,“ říká velitel hradišťských strážníků Jaroslav Ježo.

Oslovení řidiči často svůj přestupek nechápou. „Vůbec mi to nedošlo. Parkuji tak řadu let, ale až po vašem upozornění mi dochází, že celá ta léta dělám chybu. Nebyl to úmysl,“ omlouval se třeba Pavel Skácel z Ostrožské Nové Vsi.