Ačkoliv řidiči velkých nákladních vozů mají na radnicích možnost požádat si o vytyčenou plochu k parkování, moc této nabídky prozatím nevyužívají.

„Především kamiony nemají ve městě kde parkovat. Mohou stát na okrajích Koryčan, ale to je moc neláká. Raději by parkovali někde ve středu města, kde chodí hodně lidí. Na okrajích mají totiž strach, že se jim do vozů dostanou zloději,“ vysvětlil starosta Koryčan Miroslav Máčel. Dodal, že pokud řidiči mají problém s hledáním vhodného místa, mohou přijít na radnici. „Na požádání jim vybereeme místo, kde mohou stát. Zájem ale není,“ povzdechl si Máčel.

Stejnou nabídku mají mimo jiné i v Morkovicích. „Pokud chtějí, vyčleníme jim trvalé místo. Lidé, kteří mají u nás kamiony, ale spíše využívají k parkování plochu ve zdejším areálu Agrodružstva,“ podotkl starosta Pavel Horák.

S nedostatkem míst se tudíž pochopitelně potýkají i samotní šoféři náklaďáků. „Teď jezdím přímo ze stanice do stanice, parkovat tudíž nikde nemusím, ale dříve jsem jezdil do Prahy. Sehnat někde odpočívadlo byl už tehdy velký problém a myslím, že je i dnes. Není to jednoduché,“ potvrdil například Rudolf Zapletal ze Zlínska.