Podle tamního starosty Romana Hozy nejde v tomto případě až tak o porušení zákazu jako o velké riziko nehody v tomto místě. „Jezdí do parku po chodníku kolem školy. Tady hrozí, že může nějaký školák vyskočit zpoza školní družiny a srazí ho, dojde pak zbytečně k neštěstí," upozornil starosta.

Kamera, která motorkáře zachytila, si tak na své konto připsala další úspěch. Nedávno totiž díky pořízenému záznamu v Hulíně vypátrali také vandala, který rozbil dveře od školní družiny. „Kamera siláka zachytila a díky záznamu jsme ho dopadli," pochvaluje si efektivnost kamer hulínský starosta.

Systém se podle něj ve městě setkal s velkým úspěchem: zklidnil situaci na náměstí a pro mnohé funguje jako výstraha. Nově pořídilo město jedno kamerové zařízení také na sídliště do ulice Sadová, také to bylo totiž podle starosty jedno z míst, které si kameru žádalo.

Místní už si na všudypřítomný systém kamer zvykli a kritiku od obyvatel nesklízí, právě naopak. „Kamery vadí jen lidem, kteří mají co skrývat, poctivým nevadí," shodují se v internetových diskusích místní lidé. Pozdvižení vzbudily v Hulíně nedávno poničené lavičky v parku u tamní základní umělecké školy. Tam totiž kamera není a zařízení z náměstí místo nesnímá. „Chce to další kamery," zlobila se hned na sociální síti Facebook třeba Pavla Tomášková .

Poničených laviček sina tomto místě všimla také Kristýna Podhorská a na sociální síti neskrývala rozhořčení.„Ne­věřila jsem vlastním očím. Ach jo, komu tohle dělá dobrý pocit, to opravdu netuším," nechápe vandaly.

Hulínská radnice proto přemýšlí nad dalším rozšířením kamerového systému. Současné zastupitelstvo už ale návrh do říjnových voleb schválit nestihne.

„Nad pořízením samozřejmě uvažujeme, kritických míst je v Hulíně ještě několik, ale o jejich koupi už bude rozhodovat nové zastupitelstvo," potvrdil starosta Roman Hoza.

Dodal, že o zřízení městské policie město zatím ani nadále neuvažuje. Finanční náročnost by totiž podle něj byla pro Hulín podle propočtů příliš velká.

Město ale pořídilo státní policii alespoň tablet, na kterém může hlídka sledovat přímo během služby i za jízdy autem záznamy z kamer. Připojení ke kamerám pak mají hulínští policisté také přímo na své služebně.