Vypovídá otom iposlední případ, kdy hlídka zabránila poničení městského mobiliáře. Velkou zásluhu si na tom připsala ikamera kroměřížského monitorovacího systému.

„Událost se stala vnoci na středu 23.ledna, kdy dispečerka operačního střediska pomocí městských kamer zaregistrovala pohyb osoby, která jevila známky velkého nepokoje. Měla proto důvodné podezření, že je vpodnapilém stavu,“ popsal ředitel Městské policie vKroměříži Miloslav Skřebský.

Výtržník se pohyboval se na Miličově náměstí, a nakonec se pustil do poškozování městského mobiliáře.

„Ničil například lavičky tím, že po nich skákal, a kopal do dopravní značky. Proto jsme na místo vyslali hlídku,“ pokračoval Skřebský.

Strážníci pachateli domluvili a za nevhodné chování mu vystavili blokovou pokutu. „Ato ve výši tisíc korun. Došlo pouze kpokusu opoškození městského majetku, proto byl čin vyhodnocen jako přestupek,“ doplnil ředitel kroměřížských strážníků stím, že výtržník narozený vroce 1979pocházel zblízké vesnice.

Případy opilství přímo vulicích podle ředitele nelze brát na lehkou váhu iproto, že snimi bývá často spojen vandalismus. Strážníci pak vděčí za svou úspěšnost při potlačování těchto a jiných nepatřičných jednání právě městskému kamerovému systému.