Dobývání Kroměříže Švédy

Kroměříž se vrátí v čase, už pošesté si připomene události roku 1643, kdy město vyplenila švédská vojska. Program začne v pátek vojenským tažením městem a vyvrcholí v sobotu 11. května bojem císařské jednotky proti Švédům v Podzámecké zahradě.

Richter gala

Kdy: dnes, 10. května, od 19 hodin

Kde: zámek Holešov Proč přijít: Světová premiéra koncertu Czech Ensemble Baroque a Romana Válka z cyklu Bacha na Mozarta! díla F. X. Richtera cembalo a Super Flumina Babylonis. Sólově se na cembalo představí také B. M. Willi.

Jarní sushi s Tomášem Svobodou

Kdy: dnes, 10. května, od 20 hodin

Kde: Academy Bar v Kroměříži Proč přijít: Další oblíbená Sushi party s Tomášem Svobodou, který připraví pod vaším drobnohledem tuto jedinečnou delikatesu na několik způsobů.

Pouť za ostatky Jana Sarkandera. Patří mezi nejvýznamnější bohoslužby.
Poutí si připomněli život a skutky Jana Sarkandera

Zdounky běží s Krtkem

Kdy: v sobotu 11. 5. od 13 hodin

Kde: Zdounky Proč přijít: Charitativní běh či jen procházka přírodou. Výtěžek z akce bude věnován na dětskou onkologii v Brně. Přijďte podpořit dobrou věc.

Mezinárodní výtvarné sympozium Držková Rusava 2019

Kdy: v sobotu 11. 5. od 19 hodin

Kde: v prostorách Myslivecké chaty Grůň Rusava Proč přijít: XII. ročník sympozia, nad jehož konáním převzal záštitu hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek, bude slavnostně zahájen v sobotu 11. května. K tanci a poslechu zahraje VČELAŘOVO JAZZOVÉ TRIO.

Press Rock

Kdy: v sobotu 11. 5. od 20 hodin

Kde: v Žopech Proč přijít: První zábava na novém pódiu.

Holešov ČSOB Na Zdraví Workout Tour 2019

Kdy: v sobotu 11. 5. od 10 hodin

Kde: v zámecké zahradě Holešov Proč přijít: Workout bude trvat asi 2 hodiny. Skládá se z rozcvičení, hlavního tréninku a protažení. Účastníci workoutu budou po rozcvičení rozděleni do 3 skupin, které se budou střídat na 3 stanovištích workoutu. Stanoviště budou zaměřena na různé oblasti spartan tréninku, a to silové, rychlostní, obratnost a týmová spolupráce. Na každém stanovišti budou STG trenéři, kteří vás celým stanovištěm provedou a budou trénovat.

Graffiti v ulicích Hulína.
Znovu v akci! Hulínský autor graffiti pod cestu schoval partyzána

Všechno bude

Kdy: v sobotu 11. 5. od 20 hodin

Kde: v Kino Klubu Sušil Bystřice pod Hostýnem Proč přijít: Promítání českého road movie. Hlavním hrdinou filmu je typický outsider, čtrnáctiletý Mára, který se svým kamarádem dvanáctiletým Hedušem, podniknou cestu za svobodou.

Kytička pro maminky

Kdy: v neděli 12. 5. od 15 hodin

Kde: v kině Svět Holešov Proč přijít: Komponovaný pořad ke Dni matek nejen pro maminky v podání žáků hudebního a tanečního oddělení žáků Základní umělecké školy Holešov.

Máj a Les Vol.9

MORKOVICE
Devátý ročník oblíbeného dvoudenního hudebního festivalu Majáles začne už v pátek a pojede se až do nedělních ranních hodin. Těšit se lze na dvě stage plné nadupané muziky. Dorazí například deathmetalová kapela Hypnos či ostravská mlátička Malignant Tumour.

Slavnostní koncert k 20. výročí sborů

Kdy: v neděli 12. 5. od 17 hodin

Kde: v Městském kulturním centru Hulín Proč přijít: Slavnostní koncert k významnému jubileu smíšeného pěveckého sboru Smetana Hulín a dětského pěveckého sboru Zvonky Základní umělecké školy Hulín.

Fifo, Vierka a zakleté prasátko

KLUB STARÝ PIVOVAR v KROMĚŘÍŽI - 12. května od 15 hodin
Představení „Fifo, Vierka a zakleté prasátko“ je plné nových, veselých písniček, loutkových postaviček a pestrých kulis. Interaktivně zapojuje děti přímo do děje a snaží se motivovat. Témata jsou předkládána hravou formou pomocí pohádkového děje a vlastnostmi loutek.