Den dětí v Kroměříži

Kdy: 1. června od 10 hodin

Kde: Pionýrská louka v Kroměříži

Proč přijít: Na kroměřížské děti a jejich dospělý doprovod čeká den plný her, tancování zpívání, tvoření, soutěžení i překvapení z nebe. Vystoupí Láďa Dobeš a děti si zasportují při Hýbánkách s Týnou a Zdeňkem. Akce se koná za každého počasí.

Melounožraní v Holešově

Kdy: v sobotu 1. června od 14 hodin

Kde: R-Club v Holešově

Proč přijít: Návštěvníci změří síly v pojídání melounů, párků a v pití piva. Vystoupí rychlořezbář Martin Bořuta a hanácký folklorní soubor Omladina. Celé odpoledne si mohou návštěvníci prohlédnout výstavu veteránů. Bude zajištěno bohaté občerstvení včetně grilování a uzení. Vstupné je zdarma.

Přílepské Békal

Kdy: v sobotu 1. června od 13 hodin

Kde: zámecký park Přílepy

Proč přijít: Hudební festival určený pro všechny příznivce country, folku a trampské muzice. Vystoupí zde kapela Brontosauři revival, D.N.A. Brno, Vína nebo René Souček. Na své si přijdou i děti, čekat na ně bude skákací hrad a jízda na koni. Těšit se mohou také na oblíbené malování na obličej.

Jubilejní Bystřické slavnosti

Kdy: 2. června od 19 hodin

Kde: Zámek Bystřice pod Hostýnem

Proč přijít: Bystřický zámek se tuto neděli od 19 hodin stane dějištěm jubilejního pětadvacátého ročníku mezinárodního hudebního festivalu Bystřické zámecké slavnosti. Festival zahájí koncert Jitky Čechové a Kristiny Fialové a vernisáž Karla Demela. Slavnosti trvají do 26. června.

Den se STONOšKOU

Sobota 1. června, Bystřice p. Host, od 11.50 hodin
Asociace rodičů a přátel postižených dětí, Klub STONOšKA, město Bystřice pod Hostýnem a Centrum zdravotnického materiálu Bystřice pod Hostýnem zvou na DEN SE STONOšKOU. Zábavný den se uskuteční v sobotu 1. června v zámeckém parku od 10.00 hodin. Hlavními hvězdami zábavného dne bude zpěvák SEBASTIAN a kapela SLZA. Dále vystoupí písničkář Jakub Tichý, klauni z Balónkova, hudební skupina Peřeje, Atlanta a Andrea Tichá, taneční skupina Stars, denní centrum a klub STONOšKA a také uvidíte taneční vystoupení Báry Mítkové.

100 let házené

Sobota 1. června, Holešov, od 9 hodin
Tělovýchovný oddíl házené v Holešově zve na oslavy kulatých 100. narozenin. Na programu je tradiční derby utkání mužů, zápas mezi dětmi a rodiči, duel internacionálů, hned několik zápasů mládežnických kategorií. Součástí akce je také soutěž o ceny. Celou akci zakončí ohňostroj.
Dnem provedou moderátoři Jakub Štefek a Luděk Zelenka. Hudební doprovod zajistí DJ Jarson Čápek.

Kácení máje v Hulíně

Sobota 1. června, Hulín, od 14 hodin
První červnovou sobotu proběhne v Hulíně kácení máje. Program pro celou rodinu začíná v 14 hodin. Během 14. až 17. hodiny proběhne vystoupení jednotlivých souborů. Od 17. hodiny dojde k samotnému kácení máje. Je připravena tombola, soutěže pro děti, skákací hrad, jízda na koni, jízda na poníku a kočárem, trampolína a další.
Hudební doprovod zajistí kapela Hulíňané.

Končí výstava o arcivévodovi Rudolfu Janovi

Sobota 1. a neděle 2. června, Kroměříž
V Arcibiskupském zámku v Kroměříži, který si Rudolf Jan vybral za svou hlavní rezidenci, se nachází část jeho hudební sbírky a také sbírka knih, map a mědirytin. Návštěvníci si budou moci například prohlédnout cyklus variací, který věnoval svému učiteli hudby Ludwigu van Beethovenovi a také jeho vlastnoruční skici a náčrty, jež nacházíme v jeho poznámkách, korespondenci i hudebních cvičeních. Výstava, která probíhala od 20. dubna končí právě v neděli 2. června.

Koncert skvělých souborů

Pátek 31. května, Dům kultury Zdounky, od 16.30 hodin
Na koncert skvělých souborů se mohou těšit návštěvníci Domu kultury ve Zdounkách. Tento pátek zde vystoupí školní komorní soubory, žáci hudebních nauk a představí se i hudební skupina Musical Fever ze základní umělecké školy v Kroměříži. Hudební akce začíná o půl páté odpoledne. Koncert, který pořádá Základní škola Zdounky, je součástí třetího celostátního happeningu ZUŠ Open.