Rohálovská padesátska slaví

sobota 27. dubna, Prusinovice, od 9 hodin
Bikeři opět obsadí Prusinovice. Stane se tak poslední dubnovou sobotu, kdy se zde pojede jubilejní desátý ročník Rohálovské 50tky. Trasa 2019 má 4 drobné změny. „Prodloužen je úvodní okruh o 500 metrů, přidali jsme jezdivou „hraniční stez-ku“ pár kilometrů před druhou občerstvovačkou, zbavili jsme se hlavní sil-nice v Dobroticích a musíme se letos vyhnout průjezdu kravínem, kdy hrozí riziko přenosu brucelózy na celý chov, ale slibujeme, že cílová objížďka nebude nudná,“ objasňuje předseda pořádajícího sportovního klubu Vesani Martin Koplík. Rohálovská padesátka odstartuje ve 12.30 hodin. Ještě před hlavním závodem si síly na kolech poměří i děti, od 9 hodin se uskuteční závody dětí ve 14 kategoriích. Letošní kulaté narozeniny hodlají řádně oslavit. Ihned po vyhlášení zahrají Support Les-biens a hrát se bude do noci, svůj repertoár představí i skupina Křídla či Dale B Williams.

Stavění máje

Kdy: v pátek 26. dubna od 16.30 hodin

Kde: u zvoničky Holešov-Všetuly Proč přijít: Lásky čas přivítají ve Všetulích stavěním máje. Přichozí mohou pomoci se stavěním či zdobením. Součástí programu je i vystoupení všetulského Hanáčku.

Vzpomínkový večer k 50. výročí založení Sorry klubu

Kdy: v pátek 26. dubna od 18 hodin

Kde: kino Svět Holešov Proč přijít: Vystoupí Big Band Josefa Hájka a jako host Standa Hložek.

Setkání s biotronikem Tomášem Pfeifferem

Kdy: v sobotu 27. dubna od 9 hodin

Kde: Muzeum Kroměřížska Proč přijít: Tomáš Pfeiffer, který je připraven se s vámi podělit o poznání a cestu života, kterou přijal jako žák tvůrce biotroniky a přinašeče, pana Josefa Zezulky. Témata přednášek určují návštěvníci sami, a to svými dotazy. Tyto se mohou týkat velmi rozmanitých oblastí života.

Michal Šeps & Patrick Dorsey v Kroměříži

Kdy: sobota 27. dubna od 21 hodin

Kde: klub Cabras Kroměříž Proč přijít: Michal Šeps je největší mladou osobností českého reggae současnosti. Do povědomí veřejnosti se dostal především svým působením v Česko Slovenské SuperStar 2011, kdy skončil na 3. místě. Do Kroměříže zavítá společně s DJ Patrickem Dorseyem, aby rozjeli jedinečnou party s příchutí Jamajky.

Rej čarodějnic nejen pro děti

Kdy: neděle 28. dubna od 15 hodin

Kde: hřiště u sokolovny, Bystřice pod Hostýnem Proč přijít: Na děti zde čeká mnoho her a soutěží. V 17 hodin upálí čarodějnici, poté se mohou návštěvníci oddat volné zábavě při hudbě.

Dětská show s Míšou Sloukovou

sobota 27. dubna, Starý pivovar Kroměříž, od 15 hodin
Zpěvačka Míša Slouková opět zavítá do Kroměříže se svou zábavnou Minishow, aby zde pobavila všechny děti. Ty se mohou vyřádit na jejím hudebně-tanečním vystoupení, které se uskuteční v sobotu 27. dubna od 15 hodin v prostorách Klubu Starý pivovar. Vstupné činí 80 korun. Děti, které nedovršily 1 rok, mají však vstup zdarma.

Čiperkové ve Zdounkách

Kdy: neděle 28. dubna od 15 hodin

Kde: Dům kultury Zdounky Proč přijít: Po celou dobu koncertu bude před pódiem pro děti vyhrazen prostor pro tancování, nemusí sedět!

Řezbáři v Přílepech

Zkušení řezbáři a studenti Střední školy nábytkářské a obchodní Bystřice pod Hostýnem se předvedou přímo v akci. Na programu je však toho mnohem víc. Lze se například těšit i na strašidla ve sklepení, modely historických oděvů, komentované prohlídky zámku i parku. Na své si zde přijdou i děti, pro které se chystá bohaté vyžití.