Zazní nejkrásnější lidové písně

neděle 24. března, zámek Holešov, od 18 hodin
Ej lásko, lásko je koncertem festivalu Musica Holešov jaro 2019. Zazní zde ty nejkrásnější lidové písně v rozličných barvách a provedení. Zahrají a zazpívají Cimbálová muzika Danaj, mužské vokální kvarteto Q VOX, ženský sbor Marlína a Martin Jakubíček.

V. večer bojovníků v Holešově

Zámek v Holešově bude opět hostit thaiboxery. Galavečer se uskuteční v pátek 22. března od 18 hodin. V první části večera se v amatérských zápasech představí začínající bojovníci, v té druhé dojde na profesionální zápasy. Vyvrcholením bude souboj o titul championa WFC.

Ples Pedagogické školy Kroměříž

Kdy: v pátek 22. března od 19.30 hodin

Kde: Dům kultury Kroměříž Proč přijít: Plesová sezona ještě není u konce. Bál si připravila i Pedagogická škola Kroměříž. K tanci a poslechu zahraje v sále Marathon Band a Dj Luxus v pravé klubovně.

Relaxační zóna na Velkém náměstí v Kroměříži.
Těšte se opět na oblíbenou relaxační zónu. V Kroměříži ji otevřou v červnu

Tradiční obecní zabijačka

Kdy: sobota 23. března od 9 hodin

Kde: za Obecním domem Břest Proč přijít: Čeká vás jedinečný zážitek z pravé vesnické zabijačky, ale i ochutnávka zabijačkových specialit.

Maškarní ples bude plný komedie

sobota 23. března, Dům kultury Kroměříž, od 20 hodin

Vezměte škrabošky, masky, převleky a vyrazte na ples plný komedie v sobotu 23. března do kroměřížského Domu kultury. Čeká na vás třikrát live music: kapela „Marathon Dance Band“, legendární slovenský zpěvák a textař Miro Patejdl a diskotéka Radia Kroměříž. Ale také třeba královský fotokoutek. Plesem provází moderátoři Radia Kroměříž .

Volná výměna věcí

Kdy: sobota 23. března od 9 hodin

Kde: Mateřské centrum Klubíčko Kroměříž Proč přijít: Doneste pro vás neužitné přebytečné věci a můžete si odnést pro vás užitečné a potřebné. Ulehčíte domovu, městské skládce a sobě i jiným můžete udělat radost. Věci, které nenajdou nového majitele budou po skončení akce věnovány charitativnímu obchůdku organizace ADRA.

Požár domu v obci Chvalnov na Kroměřížsku.
Ve Chvalnově shořel rodinný dům. Požár zničil vše, majitelka je bezradná

Výstava kamélií: ukázky bojového umění taiči

Kdy: sobota 23. března v 11 a 14 hodin

Kde: Květná zahrada Kroměříž Proč přijít: V rámci výstavy kamélií, která v Květné zahradě probíhá až do konce března, se lze také seznámit s čínským bojovým uměním taiči, jež v současnosti pěstuje mnoho lidí jako cvičení pro zdraví a zlepšení kvality života. Představí je lektoři Konfuciova institutu UP Olmouc.

Ukázky kaligrafie

Kdy: sobota 23. března v 11 a 14 hodin

Kde: Květná zahrada Kroměříž Proč přijít: V rámci výstavy lze také objevit umění krasopisu. Kaligrafie zahrnuje jak funkční nápisy a ručně psané dopisy, tak i výtvarné umění, kde vytvoření ručně psaného znaku může mít přednost před čitelností textu.

Vítání jara na Pardusu

Kdy: sobota 23. března od 13.30 hodin

Kde: sraz u ZŠ Rusava Proč přijít: Tradiční vítání jara s vynášením Moreny v obci Rusava. Jde se za každého počasí. S doprovodem Portášů!

15. tučapský košt slivovice

Kdy: sobota 23. března od 16 hodin

Kde: kulturní dům Proč přijít: Tradiční ochutnávka toho nejlepšího, co se v Tučapech tuto sezonu vypálilo. Po skončení koštu bude následovat volná zábava s občerstvením a bohatou tombolou.

Bazilika na Svatém Hostýně. Ilustrační foto.
Na Bystřicku vyrostou nové informační tabule, těšit se můžete i na mapy

Tragikomedie Audience

Kdy: sobota 23. března od 19 hodin

Kde: kino Svět Holešov Proč přijít: Tragikomedie Václava Havla nejen o pivu, lidských slabinách a totalitě: Audience.

Kouzelné hrátky se zvířátky

Kdy: neděle 24. března od 15 hodin

Kde: Klub Starý pivovar Kroměříž Proč přijít: Interaktivní hudební vystoupení, kde můžete své děti nechat pobavit se, zazpívat, podívat se na pár kouzel a ještě si zahrát v soutěžích o sladké ceny.

Běžím, Běhám, Běháme

Kdy: neděle 24. března od 15 hodin

Kde: sraz na Hanáckém náměstí Kroměříž

Proč přijít: Ukonči víkend během a udělej pro své tělo něco zdravého. Běžecký trénink kolem Kroměříže, který pořádá Spartan Training Group Kroměříž.

Adéla ještě nevečeřela

Kdy: neděle 24. března od 19 hodin

Kde: Centru vzájemného setkávání Slavkov pod Hostýnem Proč přijít: Divadelní spolek Slavkov pod Hostýnem si připravil muzikálovou hororovou komedii Radka Balaše a Ondřeje Brouska na motivy filmu Jiřího Brdečky a Oldřicha Lipského, Adéla ještě nevečeřela.

O odpovědnosti člověka za Zemi

neděle 24. března, Kroměříž, od 16 hodin
Na půdě Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži se uskuteční přednáška, která představí hlavní myšlenky encykliky papeže Františka Laudato si, podle které ochrana přírody přestává být volnočasovou aktivitou zájmových organizací a pro katolického křesťana se stává povinnou součástí jeho spirituality. Zvláštní pozornost bude věnována ústřednímu termínu celého textu, kterým je „integrální ekologie“ a odpovědnost člověka za Zemi. Přednášku povede z farnosti Lechovice u Znojma P. Marek Orko Vácha.

Cyklostezka. Ilustrační foto
Kvůli nové cyklostezce vykácí u Bystřičky 34 stromů