Akce má v Kroměříži dlouholetou tradici, druhým rokem se jí účastnila také otrokovická pobočka Naděje, pro kterou bude výtěžek použit, konkrétně na rekonstrukci bytů chráněného bydlení: mediálním partnerem akce byl pak Kroměřížský deník.

Čtyři klienti Naděje se navíc v sobotu stali aktivními modely a modelkami a předváděli šaty módní návrhářky Yvony Leitner. Její kolekce měla název Život je krásný, protože jsme každý jiný.

„Kouzlo názvu bylo přeneseno i do reality. Naši klienti totiž vystupovali ve standardním programu mezi profesionálními modelkami a modely,“ poznamenala Renata Zezulková, která se v Naději věnuje PR a fundraisingu.

Mimořádná byla podle ní reakce publika, které klienty se zdravotním postižením na molu přivítalo bouřlivým potleskem. „Adriana, Eva, Míša i Adrian byli přirození a odvedli perfektní výkon, jako by to bylo pro ně běžné a měli za sebou řadu zkušeností z módních přehlídek,“ dodala Renata Zezulková.

Pozitivní reakce navíc nepřicházela jen od publika, ale i od profesionálů, kteří neskrývali svůj obdiv. „Limity, které s sebou přináší handicap, jsou relativní, pokud se jimi nenecháme ovládnout. Díky všem, kteří nám dávají prostor pro to, abychom to mohli dokazovat,“ doplnil ředitel otrokovické Naděje Pavel Polák. (hed)