Od prvního školního dne budou u zeber usměrňovat provoz například holešovští městští policisté.
„Je to pravidlem během celého roku, a to nejen ráno, ale také kolem poledne, kdy končí vyučování malým dětem,“ podotkl starosta Holešova Zdeněk Janalík.

Hlídky budou kontrolovat také rychlost jízdy v blízkosti škol

Průběžně budou strážníci také dohlížet na pořádek v okolí dětských hřišť. „Teď nárazově jsme se o nějaké kontrolní akci nebavili, policisté je však mají zahrnuty v celoročním plánu,“ upozornil starosta Janalík.

Více práce budou mít v nadcházejících dnech také kroměřížští strážníci. „Tak jako v uplynulých letech se v prvních dnech nového školního roku zaměří na zvýšenou kontrolu u přechodů pro chodce, na bezpečný pohyb v okolí škol i na frekventovaných ulicích,“ prozradil mluvčí kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Na střežených místech si strážníci pohlídají také dodržování rychlosti, k čemuž využijí nového radaru, který mají podle mluvčího k dispozici.
„Městští policisté budou i nadále kontrolovat pořádek na veřejných prostranstvích a dětských hřištích, a to i kvůli případným injekčním stříkačkám hrozícím nákazou,“ slíbil Zrna.

Žádné výjimečné akce spojené se začátkem nového školního roku se naopak nechystají v Bystřici pod Hostýnem nebo Morkovicích. „Bezpečnosti dětí se věnujeme po celý rok, proto nepřipravujeme momentálně nic nového. Policisté budou samozřejmě celoročně hlídat přechody a monitorovat veřejná prostranství,“ vysvětlil starosta Bystřice Zdeněk Pánek.

Morkovičtí zastupitelé však zvažují vybudování nových zpomalovacích prvků. „V září budeme jednat o tom, zda v blízkosti škol a podobných zařízení necháme umístit retardéry,“ dodal starosta Morkovic Pavel Horák.