Oteplení posledních dnů totiž donutilo roztávat sníh i v horských oblastech Zlínského kraje a některé regiony tak začala ohrožovat stoupající hladina řek. Pokud by déšť vydržel i přes noc – a právě to meteorologové předpovídali – mohla by se situace ještě zhoršit.

Zatím ale podle vodohospodářů na Kroměřížsku rozhodně není důvod k panice. „Situaci jsem zkontroloval ráno a vypadalo to ještě poměrně slušně. Na několika místech v kraji, třeba na toku Bystřičky či Olšavy, byl sice vyhlášen první stupeň povodňové aktivity, jinak byl ale všude klid,“ hlásil včera dopoledne Jiří Barouš z Povodí Moravy.

Optimisticky zhodnotil i výhled na příští dny, a to bez ohledu na očekávaný déšť.

„I když začne pršet, hladiny se nijak zásadně nezvednou, snad jen o několik milimetrů. Větší problémy hrozí na Vysočině. Příští týden navíc zasáhne Česko studená fronta, což situaci ještě více zmírní,“ poznamenal Barouš.

Podobný názor měli včera i na hulínské nebo bystřické radnici. „Situaci mapujeme, hladina trošku kolísá, ale nic strašného opravdu nehrozí,“ konstatoval místostarosta Hulína Petr Polák.

Téměř shodně se vyjádřila i místostarostka Bystřice pod Hostýnem Vladislava Bělíková. „Voda se sice valí korytem, to ale není ani z poloviny plné. Ve městě je vidět, že sníh už většinou roztál, na horách však stále ještě leží,“ podotkla Bělíková.

Například na Trojáku naměřili ještě včera zhruba metr sněhu. „Máme ho dost a netaje, drží se. Roztávat začal spíše z luk,“ informoval ředitel Ski Areálu Troják Jakub Juračka.