Dříve se v Kvasicích malé čarodějky a kouzelníci vypravovali i na průvod vesnicí, tentokrát se i se svými košťaty roztančily kolem kotlíku.

„Rozehřály se na čarodějnické rozcvičce a pak je čekaly zábavné úkoly. K večeru se staví májka, zapálí se oheň a pálí se čarodějnice, na ohni se opečou špekáčky a pak je volná zábava a posezení pro všechny,“ popsal průběh sobotního programu hlavní organizátor za hasiče z Kvasic a starosta sboru Pavel Ředina.

Do hasičské zbrojnice se celé odpoledne opíralo sluníčko, počasí tak vyšlo na jedničku.

„Jsme spokojeni. Je krásně teplo, nádherné počasí. Přišla víc než stovka lidí, takže si nemůžeme stěžovat,“ hodnotil sobotní akci Pavel Ředina.

Po registraci se děti vrhly na plnění čarodějnických úkolů. Létaly na koštěti, vařily lektvary a samozřejmě pálily čarodějnice.

„Dřív jsme vyhlašovali i Miss čarodějnici. Snažíme se to dětem každý rok udělat jinak a nově, aby to bylo pořád zábavné. Jakmile se zaregistrovaly, dostaly čarodějnickou vizitku a rozcvičily se při tanečku, ochutnávaly lektvary i vymalovávaly obrázky,“ řekla za organizátory také hlavní čarodějnice jménem Jana.

Na plácku před zbrojnicí se to hemžilo malými Saxanami, černokněžníky a čaroději všech kategorií. Děti nenechaly nic náhodě a na čarodějnický slet se patřičně vystrojily.

„S výrobou kostýmu mi pomáhala mamka. Moc se mi tady líbí. Všechny čarodějnice jsou skoro jako opravdové. Nejvíc se ale těším, až se bude stavět májka a my si pak na vatře budeme opékat špekáčky. Tančit kolem ohně a zpívat,“ řekla Adéla z Kvasic, která dorazila na slet právě v převleku za filmovou čarodějnici Saxanu.

Autorka: Veronika Pudelková