Na programu, který začínal ve 12 hodin, byly skokové i westernové soutěže a vozatajský parkur.

Jezdecké odpoledne zahájil parkur do 50 cm na limitovaný čas, kde se utkalo 16 dvojic. Stanovenému času se nejvíce přiblížila Michaela Kelová s koněm Chilli z Ranče Tlumačov, druhá skončila domácí jezdkyně Kateřina Krůťová s pony klisnou Šejlou a třetí Minaříková Kristýna ze stáje Dolina Staré Město.

Po krátké pauze, při které došlo ke zvednutí překážek na výšku 60-70 cm mohla odstartovat soutěž dvoufázové skákání, kdy se 19 jezdců snažilo překonat první fázi bez trestných bodů, aby mohli pokračovat do fáze druhé, kde již rozhodoval čas a počet trestných bodů.

Bezchybnou v nejrychlejším čase byla domácí jezdkyně Adéla Žákovská v sedle hřebce Al-kham-sa Champagno. O 5 vteřin za ní skončila na druhém místě Eliška Složilová z Jaso Oldřichov a třetí opět Kristýna Minaříková ze Starého Města.

Následoval parkur obtížnosti ZM (90cm) a ve startovním poli se představilo 14 jezdců.

Nejúspěšnějšími tři z nich byli Tereza Benediktová s klisnou Liperou z JK sport Pravčice, Roman Dostálek s klisnou Hedvikou z JK Luhaturf a Denisa Jelínková s valachem Verden du Luc z SK Allmetal Martinice.

Poslední skokovou soutěží byla stupňovaná obtížnost do 100 cm se žolíkem. Jezdci za překonání překážky sbírají dobré body a při jejich rovnosti rozhoduje rychlejší čas. Tato soutěž byla napínavá až do samého závěru.

Z 8 účastníků plného počtu bodů dosáhlo 5 dvojic. Vítězství pro domácí barvy o dvě setiny vteřiny urvala Adéla Žákovská s klisnou Sagánou, na druhém místě skončil Roman Dostálek s Hedvikou a třetí příčka zůstala také v Prusinovicích a to zásluhou Nikoly Krůzové s koněm Viganto.

Westernové soutěže v rámci doprovodného programu byly dvě, barely a tyče, a jely se dvoukolově. V obou soutěžích byla nejrychlejší Vladislava Burischová s koněm Sid.

Sportovní zápolení zakončil vozatajský parkur. O příčku nejvyšší se utkaly 3 jednospřeží a tři dvojspřeží. Nejúspěšnější v jednospřežní byl Martin Lichnovský s koněm Jonáš z Dřevohostic a dvojspřeží ovládl Ladislav Caletka s párou koní Wendy a Lex z Pacetluk.