Osudným mu bylo Tesco

Milana Bláhu zadržela kroměřížská policie letos v lednu u hypermarketu Tesco ve chvíli, kdy měl údajně předat několik dávek metylamfetaminu-pervitinu třem lidem. Kriminalisté v jeho vozidle nalezli drogy společně s věcmi potřebnými pro výrobu narkotik. Sedmatřicetiletý muž sice přiznal výrobu drog i přítomnost pervitinu, odmítl však, že by narkotika lidem prodával. „Připravoval jsem si ho jen pro vlastní potřebu,“ řekl obžalovaný.

Soud objasňoval rozpory

Kvůli pochybnostem ve výpovědích z přípravného řízení i dokazování si kroměřížský soudce Karel Rašín k úternímu líčení přizval další svědky. První, policista Jan Ovčáček, měl potvrdit, že se výslechů účastnil Bláhův právník Jiří Jačka, druhý Michal Kraváček zase to, že obžalovaný drogy šířil. Právě tento svědek se rozhodl svoji původní výpověď změnit.


„Nebyl to klasický dealer. Jednal jsem pod nátlakem. Policajti po mně chtěli slyšet, že jsem od Pindi, jak se Bláhovi říká, drogu dostal,“ tvrdil čtyřiadvacetiletý Kraváček. Obžalovanému tím však nepomohl. Vzhledem k jinému a zatím nepravomocnému rozsudku soudu ve Zlíně, který Milana Bláhu posílá na šestadvacet měsíců do výkonu trestu, státní zástupce Robert Hanuš navrhl obžalovaného uznat vinným, avšak bez udělení trestu.

Drogovému dealerovi pomohly pochybnosti ve výpovědích

„S ohledem na jiný rozsudek je možné upustit od trestu dalšího,“ vysvětlil Hanuš, se kterým souhlasil i Bláhův obhájce Jačka.
Soudce Karel Rašín, který návrh žalobce přijal, k tomu dodal, že přihlédl k Bláhově projevené lítosti, částečnému doznání i motivaci napravit se. „Za obžalovaného se přimluvila přítelkyně i její matka. V případu navíc sehrály určitou roli pochybnosti ve výpovědích některých svědků,“ dodal k rozsudku soudce Rašín.