Navrhlo i zrušení jeho členství v ČSSD. Důvodem je, že Lubomír Vaculín podpořil svým hlasem záměr výstavby nemocnice ve Zlíně-Malenovicích, což je v rozporu se stranickým usnesením z dubna letošního roku.

„Vyloučení ze strany je opravdu radikální řešení. Každopádně pan Vaculín zcela ignoroval naše prohlášení, ve kterém jasně říkáme, že za současného stavu nebudeme podporovat výstavbu nové nemocnice,“ řekl předseda krajské ČSSD Jiří Ott.

„Nejsme apriori proti nové nemocnici, ale chtěli jsme si počkat na oponentní posudek. Chceme mít možnost volby. Včerejškem vše padlo. Bohužel i díky našemu členovi,“ vyčítá rozhodnutí straníka Jiří Ott.

Zda se Lubomír Vaculín, který je zároveň starostou Zubří, vzdá funkce krajského zastupitele, je pouze na jeho rozhodnutí. Lubomír Vaculín se k výzvě krajské buňky nechce vyjadřovat.

„Vyjádření poskytnu až po Vánocích, až opadnou emoce. Nechtěl bych situaci hodnotit nyní. Tím, že jsem zvedl ruku pro novou nemocnici nejsem o nic méně sociální demokrat, než jsem byl předtím.,“ brání se Lubomír Vaculín.

Vizualizace nové krajské nemocnice
Výstavba nové nemocnice schválena. Krajem cloumají rozporuplné emoce