„Od devíti do osmi každý den kromě neděle, kdy lyžujeme jen do pěti hodin. V pondělí pak od jedenácti do čtyř," upřesnil tamní instruktor Adam Jarmar.

Svah aktuálně pokrývá čtyřiceti až sedmdesáti centimetrová vrstva sněhu. Teploty stouply i na Trojáku, včera během dne se teplota pohybovala kolem sedmi stupňů Celsia.

Obdobná situace vládne také v lyžařském středisku Stupava. Tamní majitel Lubomír Orel ujistil, že sněhu je prozatím dostatek. „Na hlavní sjezdovce se stále drží asi metrová vrstva sněhu," upřesnil.

Na vedlejších sjezdovkách sníh pomalu taje, lyžovat se prý ale určitě bude do prvního dubna.

„Po víkendu nahoře asi zastavíme vlek. Sníh se tam nejspíš neudrží. Hlavní sjezdovka však bude v provozu pořád," ubezpečil majitel.

Sněhu postupně ubývá také ve Ski areálu Rusava. Dokud je ale na čem jezdit, lyžaře tam vítají. „Zatím lyžujeme, ale teploty jsou vysoké a sníh taje. Minimálně do konce týdne budeme ještě v provozu, pak záleží na počasí," přiznal tamní provozní Vladimír Kadlčík. Průměrná vrstva sněhu je na Rusavě kolem padesáti centimetrů.

Včera zastavili provoz na Tesáku. Jarní počasí už prý lidi na lyže moc neláká. Sníh tady ale pořád mají a pokud bude zájem, ještě se otevře. Záleží však na zájmu a na počasí.

„Dnes nelyžujeme. Zítra máme v plánu otevřít Cvičnou louku, zatím to ale nedokážu s jistotou potvrdit. Sněhu zatím máme pořád kolem čtyřiceti centimetrů," informovala z Tesáku Jana Odvršová.

Podle meteorologů bude na Kroměřížsku dnes zataženo. Denní teploty by se však měly vyšplhat až ke dvanácti stupňům Celsia.

Zítra během dne bude zataženo a počítat lze také s občasným deštěm. Teploty by se ale stále měly držet kolem jedenácti stupňů. Začátkem týdne se pak připomene opět zima. Během týdne rtuť teploměru klesne až o deset stupňů a místy lze očekávat i sněhové přeháňky.