Středisko Tymy v Holešově připravilo na jarní prázdniny sportovně poznávací program. „Spojili jsme atletické soustředění s akcí Kouzelná Galaxie," řekla za holešovské centrum Monika Očadlíková.

Koncem týdne tak děti objeví kouzelná zákoutí galaxie. „Vyprávíme se do stejnojmenného zábavního parku ve Zlíně, kromě spousty atrakcí si tam zahrají i bowling," podotkla Očadlíková.

I na příměstském táboře si ale podle ní děti užijí klasické hry, jak je znají z letních táborů. „Budou zpívat písničky s kytarou, prostě klasický táborový program, na který budou jen každý den docházet z domu," vysvětlila.

Ve sportovní části týdne si prý přijde na své každý. „Bude tam úplně vše, míčové hry, atletika nebo třeba gymnastika," vypočetla Očadlíková.

Ani malí příští Barošové, Čechové a Rosičtí prý nepřijdou v Holešově zkrátka.

„Pro milovníky zelené trávy a míče máme připraveno na jarní prázdniny i fotbalové soustředění," potvrdila Očadlíková. Na malé archeology si zase budou moci zahrát děti ve Středisku volného času Včelín v Bystřici pod Hostýnem.

„Příměstský tábor jsme pojali jako Cestu do pravěku. Máme připravenu spoustu soutěží a úkolů, vše s tématikou pravěku," řekla Deníku Martina Sedlářová, která má tento tábor na starosti.

Pokud jim bude přát počasí, vyrazí také na archeologickou expedici do terénu. „Nachystali jsme i zábavné úkoly venku, případně si pojedeme zasáňkovat na Hostýn," dodala Sedlářová.

V kurzu je teď podle ní Indiana Jones, na archeologický tábor se totiž přihlásili hlavně kluci. I pro dívky si tam ale připravili speciální program. „Děvčatům bude patřit středa, to bude totiž taneční den," podotkla Sedlářová.

Děti si prý vyzkouší i archeologii v praxi. „Každý si vyrobí trilobita ze sádry, kterého si posléze i nabarví," vysvětlila Sedlářová.

Ve studiu Kamarád v Kroměříži nakonec celotýdenní zábavný program museli zkrátit jen na pátek. „Na každý den se nám přihlásilo jen pár děti, proto jsme udělali prázdninový pátek, který je programově opravdu nabitý," slibuje vedoucí studia Jarmila Slováková.

Dopoledne se prý půjdou účastníci pobavit na bowling. „Na oběd bude všemi dětmi milovaná pizza a potom je na programu první ukázková lekce streetdance," popsala Slováková.

Na tanec se prý mohou přijít podívat i děti, které nejsou přihlášeny na dopolední program. „Kromě ukázky tohoto nového kroužku si děti mohou rovnou i vyzkoušet základní kroky streetdance," pozvala vedoucí centra.

Pro sportovce tělem i duší zase připravilo Sdružení mládeže Megalea Kroměříž jarní prázdniny na horách. „Stejně jako každý rok vyrážíme do Karolinky," řekla vedoucí sdružení Yvetta Bartošková.

Na hory jezdí tamní děti pravidelně, tentokrát prý vyrážejí už po desáté. „Je to taková expedice Apalucha. Jedeme se tam s dětmi hlavně pobavit a pořádně si zalyžovat," podotkla Bartošková.

Kromě lyžování a snowboardu na sjezdovce budou mít i bohatý program na chatě.

„Máme připravenou hromadu her. Nechybí ani oblíbené poznávání filmových hitů nebo hra Romeo a Julie," slibuje vedoucí sdružení.

Poslední večer pak patří tradičně karnevalu.

„Děti v maskách hrají speciální karnevalové hry, nakonec je jako bonus diskotéka v kostýmech," líčí Bartošková.

I ony pověstné medaile si nakonec děti skutečně přivezou. „V pátek na závěr pobytu změří všichni síly ve slalomu. Jak malí, tak velcí dostanou diplomy a sladké medaile," usmála se Bartošková.

Ve Středisku volného času Šipka v Kroměříži pojali jarní prázdniny také pestře: vyrazí hned na několik výletů a samozřejmě taky zalyžovat.

„Podíváme se například do ornitologického muzea v Přerově, nebo bude turistický výšlap na Brdo," popsala ředitelka Šipky Jana Valérová.

O hry ale děti rozhodně nepřijdou, i na výšlap si totiž vedoucí výletu připravil zábavné úkoly.

„Až půjdou lesem, budou je plnit. Naopak ve vlaku při cestě do ornitologické stanice budou soutěžit ve znalostech o ptactvu," vysvětlila Valérová. 

AUTORKOU JE VENDULA PUDELKOVÁ