Poslední červencovou sobotu se tam v roli moderátora ukázal na akci nazvané Překonání gravitace a v rozhovoru pro Deník popsal svůj vztah ke Kroměřížsku i to, jaká byla jeho dosavadní kariéra.

Jaké to je, vrátit se takhle domů do Kroměříže?
Je to určitě super. Já jsem odtud odjížděl jako obyčejný kluk a jako obyčejný kluk se sem taky vracím.

Máš nějaké opravdu oblíbené místo na Kroměřížsku?
Já jsem tady vyrostl a mám to tu celé moc rád. V Praze se každý za něčím honí, tady ten život ubíhá pomaleji, nikdo nikam nespěchá. Už když sem jedu, tak lidi na benzince i tankují tak nějak pomaleji. Taková ta moravská pohoda.

V Kroměříži máš za sebou například studium základní školy, je to tak?
Na první stupeň jsem chodil na ZŠ Palackého, na druhý pak na ZŠ Komenského. Potom jsem studoval na Soukromé střední odborné škole v Kunovicích a následně na Evropském polytechnickém institutu.

Čím sis představoval, že se budeš jednou živit, když ti bylo třeba nějakých čtrnáct, patnáct let? Směřoval jsi už tehdy k tomu, co děláš dnes?
Vždycky jsem chtěl dělat to, co dělám teď. Tehdy jsem si to spíš ale tak nějak vysnil a vlastně i teď, když se na to podívám, mi to přijde šílené. Ale ano, určitě jsem k tomu vždycky směřoval.

Překonání gravitace na kroměřížském výstavišti Floria
Kroměřížské Překonání gravitace přilákalo tisíce lidíJak se vlastně z Kamila Bartoška, kluka z Kroměříže, stal Kazma, kterého znají už dnes prakticky lidé v celé zemi?
Je za tím deset let každodenní práce. Já nemám rodiče ani známé, kteří by měli spoustu peněz, nebo pracovali v tomhle oboru, takže nějaké konexe nebo peníze v tom určitě nehrály roli.

Kdy a proč ses tedy přestěhoval do Prahy?
To bylo tehdy, když jsem dokončil bakalářské studium a přemýšlel jsem, co dál. Věděl jsem, co chci dělat a taky jsem věděl, že se to dá dělat jedině v Praze.

Ve tvém pražském bytě tehdy vznikla i One Man Show. Spoustu lidí zajímá, jak to, že ti do tohoto pořadu opravdu chodily všechny ty známé osobnosti?
Je to jenom o tom, mít odvahu vzít telefon a zavolat tomu prvnímu. Takhle jednoduché to je. Jsou to totiž úplně obyčejní lidé jako ty nebo já. O ničem jiném to není.

Jak ses od natáčení One Man Show dostal k velkým projektům, jako byl třeba Yes Man?
Už mě to nebavilo. Řekl jsem si, že jestli budu ještě natáčet, chci dělat něco jiného, velkého.

Jak vznikla myšlenka promyšlených a velkoryse pojatých pranků, jako byl falešný Jim Carrey na Českém lvu, dvojník Justina Biebera nebo nastrčený soutěžící s Tourettovým syndromem v pořadu Prostřeno?
Popravdě to je něco, co jsem vždycky chtěl dělat.

Ilustrační foto
Tipy Deníku, kde a jak si užít víkendNa podobných věcech pracuješ s celým týmem. Dá se odhadnout, jak velká část těchto akcí pochází čistě z tvé hlavy?
Vymýšlíme to vždycky ve dvou s Markusem, takže minimálně padesát procent.

Vypadá to, že ať jsi kde jsi, vždycky jsi tam pracovně, buď natáčíš, nebo moderuješ. Máš vůbec nějaký volný čas a nějaké koníčky, nebo je tím největším prostě práce?
Volného času mám opravdu velmi málo. Občas mě to dokonce i pěkně štve a závidím lidem, kteří si odpracují to své, skončí ve čtyři odpoledne a mají prázdnou hlavu. Na druhou stranu, já potřebuju, aby se kolem mě něco dělo, mám to tak nastavené. Já bych měl spíš ještě depresi, kdyby se kolem mě chvíli něco nedělo. Takže i když mám volného času málo a práce mi zabírá naprostou většinu života, je to vlastně dobře.

Dokážeš si představit, že bys dělal něco jiného, měl nějaké obyčejné povolání? Co by to případně bylo?
Samozřejmě jsem o tom přemýšlel, ono se může kdykoliv stát, že člověk ze dne na den skončí někde za pokladnou. Byly koneckonců už větší hvězdy, které rychle skončily. Já jsem se jednu dobu hodně zajímal i o obchodování na burze, takže ta teoretická možnost, kterou bych se mohl živit, je třeba právě burzovní makléřství.

Můžeme od tebe v brzké době čekat nějaký další zásadní projekt?
Si piš! Pracujeme na něčem pořád a až už si budou všichni myslet, že jsme umřeli, že se po nás slehla zem, tak se ukážeme a vyjde najevo, v čem jsme zase zase namočení.

Jak ses dostal k moderování na Překonání gravitace? Nejsi tu poprvé a s Markem Hořavou, hlavním organizátorem akce, se znáte. Jak jste k sobě vůbec přišli?
Marek prostě jednoho dne zvedl telefon a zavolal mi. Zase to bylo přesně tak jednoduché. Dělali jsme spolu už na jiných akcích, tak pak přišlo i Překonání gravitace.

Výstava Zahrada Věžky léto 2016 ve Věžkách.
Výstava Zahrada Věžky zve i na koncerty a slosovatelné vstupenkyBaví tě to tu? Návštěvníkům jsi při svém prvním vstupu sliboval, že se zdržíš dlouho do noci.
Jasně, moc mě to tu baví. A nejspíš to tak bude, skončím na Sladech, zavzpomínám, opiju se a ráno toho budu litovat.

Jak dlouho se plánuješ v Kroměříži zdržet?
Asi tak tak do úterý. Nejsem tu úplně často, takže mě čekají návštěvy rodiny i babiček po okolí. No a pak zase zpátky do Prahy.

NEJSLAVNĚJŠÍ KAZMOVY MYSTIFIKACE

KATTY PERRY –Dvojnicí známé americké zpěvačky napálil Kazma dva její fanoušky i s Heidi Janků. Katy Perry přitom také obral o část pozornosti fanoušků při přesunu na koncert.

JIM CARREY – Dvojníka slavného amerického herce poslal Kazma na předávání Českého lva. Celé Česko věřilo, že jde o opravdového Jima Carreyho, zpráva se dostala až do Ameriky a také sám herec na ni dokonce zareagoval.

YES MAN – Projekt inspirovaný stejnojmenným filmem. Deset dní cestoval Kazma po celém světě a měl jediný úkol: na všechny výzvy odpovědět ano.

DATSYUKOVA BRUSLE – Skandál při mistrovství světa v hokeji 2016 v Rusku: na internetu se objevilo video, na kterém opilý americký fanoušek močí do brusle kapitána ruského národního týmu Pavla Datsyuka. V Rusku se strhl poprask a honba na údajného viníka, za jeho dopadení nabízela media tučnou odměnu, Kazma ale odhalil sám sebe: jednalo se o další prank, při kterém v českých ateliérech vytvořil přesnou kopii šatny ruského národního týmu

JUSTIN BIEBER – Kazma opět napálil fanoušky hvězdy světové pop music pomocí dvojníka. Falešný Bieber odehrál písničku na střeše pražského obchodního centra a o publikum pravého Justina neměl nouzi. Kazmovi se pak podařilo také dostat až k pravému kanadskému zpěvákovi, vše skončilo potyčkou s jeho ochrankou.

PROSTŘENO – Do televizního pořadu Prostřeno nastrčil Kazma tentokrát rovnou dva své lidi: uštěpačného Pavla a především Karla, který měl trpět Tourettovým syndromem, což se v jeho případě projevovalo především tiky a vykřikováním sprostých slov. Krom toho spal Karel v rakvi, žil se slepicí a měl oblibu ve starších ženách. Nikdo z účinkujících ani z diváků opět dlouho nic netušil, nakonec Kazma odhalil, že za celým projektem stála myšlenka upozornit veřejnost na problematiku lidí trpících Tourettovým syndromem.