Podle radnice by se lidé měli na novém webu lépe orientovat.

„Na titulní straně naleznou přímé odkazy na stránky, které jsou podle analýzy nejvíce navštěvované. Zmizely barvy, které působily agresivně, červená a fialová. V neposlední řadě bude web díky upgradu na nejnovější verzi systému rychlejší,“ popsal místostarosta Karel Holík, který má na radnici na starost informační technologie.

Tříkrálová sbírka v Holešově 2022
Na Kroměřížsku vykoledovali v letošní Tříkrálové sbírce přes tři miliony korun

Nová podoba stránek je výsledkem práce pracovníků úřadu, zastupitelů a externí firmy, která web spravuje. Webové stránky jsou v provozu od roku 1998, poslední významný upgrade proběhl v roce 2014. Od té doby byla pouze zhruba před šesti lety upravena titulní strana webové prezentace města.


Nahrává se anketa ...

„Deset let je v oblasti informačních technologií opravdu dlouhá doba. Bylo nutné s internetovými stránkami něco udělat a dostat je do podoby, která odpovídá současným potřebám,“ doplnil radní Jan Pšeja, který se na přípravě nového webu podílel.

Novinkou na nové verzi internetových stránek je zobrazení několika prvních dokumentů zveřejněných na úřední desce.

Severní přístavba východního křídla A v Kroměřížské nemocnici.
Kroměřížská nemocnice letos začne s budováním plánované přístavby

„Občané na titulní straně naleznou také odkazy na agendy, které si potřebují vyřídit, občanské či řidičské průkazy a další záležitosti. Nechybí online objednávání ani kontakty. Systém umožňuje i pružnější práci s aktualitami, například bude možné popisovat všechny zveřejňované fotografie,“ dodal vedoucí radničního odboru informačních technologií Pavel Kopecký.

Nová verze internetových stránek je také přizpůsobena zobrazení na mobilních telefonech. Technologická aktualizace v podobě přechodu webu z redakčního systému TYPO3 verze 6 na verzi 12 také zvýší bezpečnost internetových stránek města.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Wedding and Fashion Show na Výstavišti Kroměříž

Zdroj: Dominik Pohludka