Do konce minulého roku bystřická radnice spolupracovala s Valašským Meziříčím.

„Z důvodu přeplněné kapacity nám ale nadále nemohli pomáhat a proto jsme se obrátili na Vzdělávací a komunitní centrum Integra ze Vsetína," vysvětlila vedoucí odboru sociálních věcí v Bystřici pod Hostýnem Marcela Vegrichtová.

Odborné sociální poradenství budou tamní pracovníci poskytovat hned v několika oblastech.

„Bude se jednat například o dluhovou problematiku, dále pak i o problémy ochrany spotřebitele, správní a soudní řízení, nebo třeba konflikty v mezilidských vztazích," vyjmenovala vedoucí odboru sociálních věcí.

Poradit se s tím, jak si pomoci od dluhů, může přijít téměř každý. „Služba je určena všem občanům od 18 let, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci a kteří mohou být z jakéhokoliv důvodu takovou situací ohroženi," podotkla Vegrichtová.

Mezi lidmi je prý o tento druh pomoci značný zájem. „Na nezájem si rozhodně nemůžeme stěžovat. Lidé jsou rádi, že nemusí se svými problémy jezdit někam daleko," míní vedoucí.

Poradna bude fungovat pravidelně dvakrát do měsíce. „První dvě konzultace se uskuteční ve čtvrtek 13. března v době od 8.00 do 15.00 hodin a ve čtvrtek 20. března ve stejném čase v prostorách Městského úřadu v ulici 6.května," uzavřela Marcela Vegrichtová. 

VENDULA PUDELKOVÁ