Její činnost měla podle informací Deníku před nedávnem prověřit valná hromada, tu se ale nepodařilo řádně zorganizovat.

„Byla sice na 28. února svolána, ale zřejmě záměrně diletantsky připravena. Nebyl pozván majitel klubu, hráči, ani sponzoři. Přítomni nebyli ani všichni členové výboru. Chybělo i zvolení mandantní, volební a revizní komise. Předseda navíc sám jmenoval nový výbor, včetně funkcí, což není podle pravidel,“ řekl Deníku jeden ze členů jednoty, který si nepřál být jmenován.

Na únorové valné hromadě by se prý ale podle něj našlo mnohem více bodů, které nebyly v souladu s předpisy.

„Neprovedla se inventura majetku, nebyly doloženy ani doklady o hospodaření, jen předseda přečetl pár čísel. Po velmi krátké diskuzi oznámil opakování valné hromady o čtrnáct dnů později, žádná se ale neuskutečnila,“ upozornil člen bařické jednoty.

Podle zjištění Deníku může být problém i v tom, že předsedu zmíněné TJ není jednoduché sehnat. Potvrzuje to i starostka obce Věra Halamová, která je zároveň sama členkou výboru jednoty.

„Ani mě se ho nedaří kontaktovat, myslím, že je zbytečné to zkoušet. Podle mého názoru jde navíc jen o vyřizování sporů,“ vyjádřila se Halamová.

I ona sama by podle svých slov ráda valnou hromadu svolala, ale není to jednoduché. „Je potřeba dát dohromady alespoň pár schopných členů. A já sama mám hodně práce. Na druhé svolání valné hromady navíc nikdo nepřišel,“ konstatovala Halamová.

Vyjádření předsedy TJ Kružík Bařice Lumíra Melichárka se po několik dnů pokoušela marně sehnat i redakce Kroměřížského deníku, mobilní telefon byl ale mimo provoz.

Další věcí, která je některým obyvatelům obce trnem v oku, je skutečnost, že TJ Kružík provozuje u fotbalového hřiště hospodu. A její hospodaření přitom funguje na státních pozemcích.

„Zajímalo by mě, kde končí peníze ze svazu nebo od sponzorů, možná to bude zajímat i tyto organizace. Považuji to za neoprávněné nakládání se svěřenými prostředky. Ve všech pochybnostech může udělat pořádek valná hromada, ale ta se prozatím nesešla. A přitom už dávno měla,“ uzavřel nejmenovaný člen bařické tělovýchovné jednoty.