O incidentu, který proběhl mezi žákem a učitelem, se dozvěděla Policie České republiky teprve včera. „Je to pro nás aktuální. Případem se budeme samozřejmě zabývat a řešit jej,“ uvedla mluvčí Lenka Javorková.

Březnový incident natočili spolužáci tajně na mobilní telefon

Pedagog, který žáka ztloukl, se podle ředitele školy zachoval neprofesionálně a dostal za to podmínečný trest. Učit sice může, ale prohřešek se nesmí opakovat. „Sám šel celou událost vysvětlit rodičům chlapce, který naštěstí nebyl zraněn. Stížnost nepodali, vše jsme si vyříkali. K jednání však žák učitele opravdu vyprovokoval,“ uvedl ředitel Luděk Drlík. Podle jeho slov není uvedený případ na škole běžným jevem. „Jedná se o výjimku. V každém případě jsme po této události nestrčili hlavu do písku,“ doplnil ředitel.

Tomu, že by se podobný incident v některé z valašských škol stal už někdy dříve, pracovníci Pedagogicko-psychologické poradny ve Vsetíně nevěří. „Děti jsou k nám otevřené a řekly by nám o tom. Ono mnohdy stačí zvýšení hlasu, a ve třídě je pořádek,“ konstatovala Svatava Schallnerová, která v poradně pracuje již jedenáct let.

„Na druhou stranu je pravda, že před lety k nám chodily děti hlavně s výukovými problémy. Dnes jsou to potíže s chováním. Roste dokonce agresivita u dětí v mateřských školách. Děti mají radost z toho, když se druhému něco nedaří,“ doplnila pracovnice vsetínské poradny.