Pro koupi domu nebo bytu by se rozhodl například Jaroslav Nedoma zKroměříže. „Určitě bych si koupil něco na bydlení. Ceny bytů jdou stále nahoru, tak bych to viděl jako rozumné řešení,“ podotkl.

„Pokud bych se měla rozhodnout, co spenězi, asi bych zvolila koupi domu nebo bytu. Chtěla bych mít svůj vlastní dům, ve kterém bychom bydleli srodinou a ktomu vlastnit byt, který bychom pronajímali,“ svěřila se zase další obyvatelka města, která si však nepřála být jmenována.

Jeho rozhodnutí by schválil imajitel holešovské realitní kanceláře Petr Hála. „Podle mě je investice do nemovitostí vdnešní době velmi výhodná. Za poslední dva roky šly například ceny bytů rapidně nahoru a budou stoupat dál, ikdyž už asi ne tak razantně,“ míní realitní makléř.

Opatrnější vúsudku byla pracovnice kroměřížské realitky Irena Hrušková. „Investice do nemovitostí určitě ano, ale je třeba zvážit, zda se jedná odům či byt, který nebude časem ztrácet na hodnotě, zda se nachází vzajímavé lokalitě, aby byl vbudoucnu dobře prodejný ina mnoha jiných okolnostech,“ poradila Hrušková.

Otom, že by lidé měli vždy dobře zvážit, kam vložit své úspory, ví své ifinanční poradce Pavel Krčmář.

„Měli by si uvědomit, za jakou dobu chtějí mít své vložené peníze kdispozici. Je vhodné, aby si nechali poradit od odborníka, který dokáže zhodnotit konkrétní potřeby každého člověka a nabídnout mu to nejvýhodnější řešení,“ doporučil Krčmář.

Jsou však ilidé, které otázka investování do čehokoliv nechává lhostejnými. „Vůbec to neberu vúvahu, protože nemám co investovat. Zajímat bych se oto začala až ve chvíli, kdy by to bylo aktuální,“ řekla súsměvem Kroměřížanka Zdeňka Nováková.