Dlouhodobou opravu Spáčilovy ulice rozjelo už předchozí vedení města.

„Ze strany obyvatel bylo k této akci docela dost připomínek, což je pochopitelné, rozkopaná ulice lidi obtěžovala," přiznala mluvčí kroměřížské radnice Jaroslava Sílešová.

Upozornila, že lidem se sice zdálo, že se na rekonstrukci ulice nepracuje dost intenzivně, což ale nebyla tak docela pravda.

„Rekonstrukce byla naplánovaná po krocích, město nemohlo dělat takové zásahy, jak si asi mnozí lidé představovali," vysvětlila mluvčí.

Oprava odstartovala 9. března a skončila 3. července. „Týden před uzavřením byla navíc ulice ve zkušebním provozu," připomněla mluvčí. Dokončeny ale byly letos také rekonstrukce ulic Březinova, Spáčilova, náměstí Míru směrem k poliklinice či oprava areálu Mateřské školy Zachar-Žižkova.

„Všechny naplánované akce se povedlo úspěšně dokončit a navíc zajistit finanční prostředky na nově zařazené investice, jako je zatepleníZzákladní školy Oskol, opravu střechy Základní školy Slovan nebo rekonstrukce pláště zimního stadionu," vyjmenovala mluvčí města.

Největší investicí kroměřížské radnice pro rok 2016 bude rekonstrukce Domu kultury, která by měla stát městskou kasu 22 milionů korun. Dalších pět milionů je pak vyčleněno na půdní nadstavbu Základní školy Komenského.

„Sídlí tam školní družina, která už kapacitně nedostačuje, momentálně je ve školách hodně dětí," poznamenala Jaroslava Sílešová. Přes pět milionů korun pak zamíří do sportovního areálu v Bílanech, z toho 3,3 milionu je určeno na revitalizaci tamního trávníku.