Užitečnou novinku na webu spustila Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, kterou zřizuje Zlínský kraj, včera. Od 1. prosince byla v týdenním zkušebním provozu a dolaďovaly se na ní poslední provozní a technické detaily.

„Shrnuje dostupné aktuální informace o skiareálech a běžeckých trasách v regionu, ale i tipy, co lze využít v jejich okolí - informace o doplňkových službách, možnostech ubytování, naučných stezkách a turistických výletních trasách. V neposlední řadě přináší kalendář akcí, na které je možné zamířit ze sjezdovky či běžecké trasy, ať už se návštěvníci chtějí pobavit na koncertě, užít si gastronomické zážitky, zajít na výstavu nebo si třeba odpočinout ve wellness,“ přiblížil náměstek hejtmana pro oblast cestovního ruchu Jindřich Ondruš.

Předností projektu je podle něj fakt, že zájemci najdou veškeré informace o lyžařských lokalitách východní Moravy i s webovými odkazy na jednom místě.

„V klidu domova ještě před plánovaným výletem se snadno seznámí s parametry či ceníky středisek a mohou si díky tomu vybrat místo, které nejlépe odpovídá jejich požadavkům,“ dodal Ondruš.

Podobný kompletní souhrn už na webových stránkách nabízí i projekt Živé Luhačovice, který vznikl na jaře na podnět tamních hoteliérů a podnikatelů.

„Chceme tak více podpořit přirozená centra turismu a zvýšit komfort návštěvníků,“ objasnila ředitelka centrály Dana Daňová. (šid)