SLEDUJEME Reakce a ohlasy na teroristické útoky v Paříži

„Vedení města Kroměříže odsuzuje sérii útoků, které se odehrály v noci na dnešek v Paříži, při nichž přišlo o život více než sto občanů a další desítky jsou v kritickém stavu, a vyjadřuje upřímnou soustrast rodinám obětí i všem francouzským občanům," uvádí se v prohlášení, které podepsal přímo starosta města Jaroslav Němec.

S více než sto dvaceti mrtvými a jejich příbuznými ale samozřejmě soucítí i ostatní obyvatelé kroměřížského regionu. „Je to katastrofa. Věřím, že politici konečně začnou celou situaci nějak řešit a prověřovat kdo sem přichází," reagovala například Klára Valaská z Kroměříže, které sama ve Francii půl roku studovala. „Bylo to přímo v Paříži, takže když jsem tu zprávu dnes ráno slyšela, vzpomněla jsem si samozřejmě na všechny učitele a spolužáky, byť někteří z nich už tam teď asi nežijí. Je to příšerné. Na to asi není co říct, je to jen obrovský strach, člověk už se necítí nikde bezpečně," dodala realitní makléřka.

Další obyvatelka Kroměříže Eva Tomanová si při zprávách z Francie vzpomněla jako první na svého švagra, který v Paříži také tři roky studoval a letos tam byl i na dovolené. „Jak město tak samotné Francouze má proto hrozně rád. Jsem z těch událostí nešťastná, protože si uvědomuju, že s tím teď semele takříkajíc všechno, včetně uprchlíků. Zrovna teď, když se zdálo, že se začala celá situace uklidňovat," lituje.

Její kamarádka Hana Zburová televizi nesleduje a o událostech v Paříži se dozvěděla až z rádia. „Byl jsem z toho samozřejmě taky vylekaná, je to obrovské neštěstí. Těžko k tomu něco říct, je mi z toho smutno," dodala obyvatelka Kroměříže.

SPECIÁL DENÍKu: Vše o teroristických útocích v Paříži