Letos už jich zkontrolovali téměř stovku.

„Pozornost jsme věnovali zejména stánkům s občerstvením na jednorázových akcích, jako je například majáles, výstava Floria, Moravia Food Festival, Holešovská Regata a podobné," vyjmenovala vedoucí oddělení hygieny výživy Zdenka Kotková.

Včera hygienici zamířili na městské farmářské trhy v Kroměříži. „Přišlo mi, že moc nároční nebyli. Naopak byli překvapení, jak máme například hezky označené neprodejné vzorky a vše správně nachlazené," řekl Kroměřížskému deníku prodejce uzenin Pavel Barták.

Kotková sdělila, že při jednorázových kulturních a sportovních akcích hygienici nenarazili na závažné nedostatky.

„Akce jsou obvykle zajišťovány pořadatelskou organizací, která předem o akci informuje a vytváří vhodné podmínky stánkového prodeje," dodala Zdenka Kotková.

Zásadní pochybení hygienici neodhalili ani u stálých či sezonních provozoven. „Pouze v jedné s výrobou a prodejem zmrzliny byla pozastavena činnost do doby odstranění zjištěných nedostatků," vysvětlila vedoucí.

Josef Pospíšil provozuje občerstvení na kroměřížském koupališti Bajda. Říká, že letos u něj ještě kontrola nebyla, proto ji čeká každým dnem. „Vždy chodí hned na začátku sezony, což je pro nás mnohem lepší. Jsou dost nároční, je to však potřeba," potvrdil.

Pokud už jsou nuceni hygienici pokutovat, jedná se o částky v řádu tisíců korun.

„Ve dvou případech byla kontrolovaným osobám udělena dokonce sankce ve správním řízení v celkové výši osm tisíc korun," dodala hygienička. Hygienická úroveň přípravy a prodeje občerstvení se v porovnání s předchozími lety podle ní zlepšuje.

„Vyplývá to zejména ze skutečnosti, že velká část provozovatelů se podobných akcí zúčastňuje opakovaně. Snaží se každým rokem vybavení stánků doplnit, rozšířit a vylepšit," vysvětlila.

V čem se chybuje?

- Potraviny, které musí zůstat v chladu, jsou vystaveny vyšším teplotám. Mohou se tak zkazit a konzument pak může mít zažívací potíže.

- Společném skladování syrových a tepelně upravených potravin

- Nedostatečná osobní a provozní hygiena

- U zmrzlin nesprávné značení použitých směsí a surovin, dodržování skladovacích podmínek, data spotřeby a teploty